2013.01.21. 09:18

Győri érmek Ausztráliából

A magyar küldöttség 14 dobogós helyezéssel zárta a Sydneyben rendezett Ausztrál Ifjúsági Olimpiai Fesztivált (AYOF), a csapat 6 arany-, 1 ezüst- és 7 bronzérmet gyűjtött az 1700 fős mezőnyben, amelyben 30 nemzet képviseltette magát 17 sportágban.

A 24 fős magyar küldöttség kajak-kenuban, úszásban, súlyemelésben és triatlonban volt érdekelt a 14-18 éves korosztály képviselőinek viadalán, a legeredményesebb a kajakos Tótka Sándor lett 3 aranyérmével, de a szintén kajakos Lucz Dóra is 2 elsőséget szerzett. A kajak-kenusok szereplése minden várakozást felülmúlt, pedig versenyzőink két-három hónapja, vagyis a téli időszakban nem is eveztek.

Városunkat a Győri Graboplast VSE négy sportolója, Bordács Blanka, Czéllai-Vörös Zsófia, Takács Tamara és Khaut Kristóf képviselte az ifjúsági olimpián. Takács Tamara a legfiatalabb versenyzőként kajak egyesben 500 méteren ötödik-, 200 méteren hatodik-, míg a kieséses páros versenyeken harmadik helyezést ért el. A Bordács Blanka, Czéllai-Vörös Zsófia kajakpáros 500 méteren harmadikként, míg 200 méteren  negyedikként ért ért célba. A fiú kenusok mezőnyében Khaut Kristóf ezer méteren ötödik, míg 200 méteren második lett.

„Január tizenötödikén érkeztünk meg Sydneybe, és egy nappal később már versenyeztünk is, vagyis az átállásra nem jutott idő. Ez mindenkit nagyon megterhelt, így az első nap csak lézengtek a versenyzők a pályán. Aztán futamról futamra beindult a gépezet, a kétszáz méteren nyújtott teljesítményük maga volt a csoda. A csúcsformában versenyző ausztrál, új-zélandi és kínai kajakosok és kenusok csak csodálkoztak, hiszen minden versenyzőnk érmet nyert. Ez hatalmas lökést adhat a nyári versenyekre, és a fiatalok profizmusát mutatja, hogy evezés nélkül is versenyképesek, és hihetetlen jól alkalmazkodnak az extrém körülményekhez.” – foglalta össze az ausztrál verseny tapasztalatait Hüttner Csaba, a kajak-kenusok ifjúsági kapitánya.