2016.12.11. 17:43

Győri érmek az országos bajnokságokról

Az elmúlt hetekben sorra gyűjtik érmeiket a Győri Atlétikai Club birkózói a különböző országos versenyekről. A közelmúltban rendezték meg a diák II. és diák I-es korosztály országos bajnokságát is.

Október utolsó hétvégéjén Kertváros adott otthont a Diák II-es korcsoport szabadfogású országos bajnokságának, ahol a GYAC fiataljai közül Mayer Ádám (+69kg) bronzérmet szerzett, míg Sós László (58kg) ötödik lett. Ádám szépen menetelt előre, csak a döntőbe jutásért kapott ki attól a ferencvárosi riválisától, aki később megnyerte a bajnokságot is. A győri birkózó bronzcsatában nagyszerű tusgyőzelmet aratott.

Az elmúlt hétvégén a Diák I-es korcsoporton volt a sor. Győrszentivánon, a Molnár Vid Bertalan Művelődési Központban tartották meg számukra a szabadfogású országos bajnoksága, egyben III. Klauz László Emlékversenyt. Gyurasits Máté (35kg) a diákolimpia győzelme után, hazai közönség előtt is fergeteges birkózással hódította el a magyar bajnoki címet. Máté a döntőben, ahogy edzője fogalmazott okos, érett, taktikus birkózással győzte le ismételten dorogi ellenfelét. Ugyanezen a versenyen Reznyák Máté (42kg) az ötödik helyen zárt.

Az elmúlt hetekben nem csak a fiúk brillíroztak a versenyeken, hiszen Kocsis Boglárka (37kg) magyar bajnoki győzelme után, részt vehetett a lány utánpótlás válogatottal, a lengyelországi XI. Nemzetközi Női Czarny Bór Openen. A nemzetközi viadalon13 ország csapata mérte össze erejét. Bogi fantasztikusan debütált, hiszen első válogatott versenyén egy szenzációs bronzéremmel zárt.