2016.06.13. 13:18

Győri siker a 23. KH mozdulj! maraton- és félmaratonváltón

9000 nevező használta ki a futásra ideális időjárást a budapesti 56-osok terén a 23. Kamp;H mozdulj! maraton- és félmaratonváltó versenyen. Az ország 678 településéről érkeztek futók, akiknek 44 százaléka nő volt

Az egyéni félmaraton népszerűsége is növekszik, idén már hetekkel a rajt előtt elkelt minden hely a a 2000 fős nevezési listán. Ezen a távon indult a három szenior atléta, Kiss György Dunakesziről, a kisújszállási Fehér Károly és a tatabányai Zsiga János, akik mind 81 évesek lesznek idén ősszel. Az egyéni félmaratont választotta Kovács Koko István olimpiai bajnok öklöző, dr. Lubics Szilvia Spartathlon győztes, Szabó Milán Gábor sífutó olimpikon.

Ezen a távon a 40 éves győri Ávár Szilvia érte el a legjobb megyei helyezést, 13. lett a nők között (1:41:30) – ezzel korcsoportjában a harmadik!

A félmaratonon Balázsi Dávid (MAC) megvédte tavalyi elsőségét (1:15:19). A nőknél a nagykanizsai dr. Lubics Szilvia érkezett először a célba (1:31:14).