2013.02.02. 17:42

Győzelem és örömjáték a BL-címvédő ellen-FOTÓK

A Győri Audi ETO KC átgázolt a Podgoricán, 10 góllal nyert a középdöntő első mérkőzésén.

A Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában szó szerint átgázolt BL-címvédő Buducsnoszt Podgorica együttesén, a védelemben és támadásban is elképesztő kézilabdát nyújtó győriek szinte momentumot sem hagytak ellenfelüknek, tíz góllal, 27–17-re nyertek, s vágtak vissza a tavalyi BL-fináléban elszenvedett vereségért.

Dragan Adzsics vezetőedző csapatának a Valceához igazolt Bulatovics és a visszavonult Popovics hiányában is kíméletlen, időnként brutális védekezés maradt a legnagyobb erőssége, és erre a találkozó előtt Ambros Martin is külön felhívta a figyelmet. A Győri ETO spanyol szakvezetője szerint a Podgorica legyőzéséhez a szükséges agressziót intelligenciával kell párosítani, a védelemben és támadásban, csapatszinten és egyénileg is nagyszerű napot kifogó zöld-fehérek ezt eredményesen vitték véghez a Magvassy Mihály Sportcsarnokban, így megtették első fontos lépésüket a középdöntőből való továbbjutás felé.

A találkozó egy Podgorica-kapufával kezdődött, a Győr szempontjából pedig álomszerűen folytatódott, az ETO öt különböző gólszerző révén 5–0-ra elhúzott, a beragadt vendégek a 10. percben zörgették meg első alkalommal a hazai hálót. A 10. perc után a hazaiak kissé visszaestek, a Podgorica pedig öt perc alatt feltámadt, és egyenlített (6–6), de ennél több sikerélmény nem jutott Knezevicséknek. A gyengébb perceket követően megrázta magát az ETO és magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, egy újabb nagyszerű 15 percet produkálva nyolc gólt lőve és nullát kapva döngölték földbe az első félidő végére az ellenfelet.

A Buducsnoszt játékosai az 1. és a 10., illetve a 16. és 28. perc között nem tudták bevenni az első játékészben 65%-kal védő Lunde Haraldsen kapuját, támadásaikból hiányzott a dinamizmus, a széleken szinte alig próbálkoztak. Az ETO-val egy hete hosszabbított norvég kapus a félidő hajrájában két büntetőt is hárított, eközben a felszabadultan játszó Görbicz és Amorim védhetetlen átlövésgólokkal kergették az őrületbe az Woltering kapust. A szünetre hétgólos hazai előnnyel (14–7) vonulhattak a csapatok.

A második félidő Löke két góljával és szintén egy hetesből elért Podgorica-kapufával kezdődött, ezúttal Mendy hibázott. Ekkor már négy vendégjátékos is próbálkozott bevenni Lunde kapuját büntetőből, de ez csak Bulatovicsnak sikerült. Rédei-Soós 36. percben szerzett góljával először volt 10 gólos hátrányban a BL-címvédő (17–7), 23 perc után jegyezhettünk fel újra akciógólt a Podgorica neve mellé.

A meccs ezen szakaszától a vendégek szemmel láthatóan fejben már elkezdték feladni a mérkőzést, fantáziátlan kézilabdával, kényszermegoldásokkal operáltak. A lövéseit a mérkőzésen 70%-kal gólra váltó ETO azonban nem vett vissza a sebességből, Szepesi a bal szélről a bal felsőbe bombázott, megszerezve ezzel a 20. győri gólt (20–10). Az utolsó öt percre már 13 gólos előnnyel fordultak a győriek (26–13), nagyszerű gólokkal szórakoztatták az eufórikus boldogsában fürdőző, telt házas hazai közönséget, megérdemelten zúgott a csarnokban a „Szép volt csajok!“.

A végére a Buducsnoszt tíz gólra zárkózott fel, így a végeredmény 27–17 lett. A Győri Audi ETO KC nagyszerű győzelmével ambiciózus üzenetet küldött a Bajnokok Ligája teljes mezőnyének, a középdöntő I. csoportjának másik mérkőzésén (amit egy héttel ezelőtt rendeztek) a norvég Larvik 25–19-re győzte le a dán Randers együttesét. A következő játéknapon Randers–Győr és Buducsnoszt–Larvik mérkőzéseket rendeznek.