Hálózatépítő műhelymunka az idősekért
Az Idősbarát Régió című osztrák-magyar határon átnyúló projekt hálózatépítő napját tartották múlt héten Győrben az idősellátásban részt vevő szakembereknek és partnereknek.
Az Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézmény Győr (EESZI) partnerként részt vesz az Idősbarát Régió – Age-friendly Region című osztrák-magyar határon átnyúló projektben, amelynek egyik szakmai innovációja a hálózatépítő műhelymunka megszervezése és működtetése Győrben.
Az idősödés egész Európát érintő probléma és ennek a nemzetközi projektnek kiemelt célja, hogy olyan intézkedéseket és módszertani ajánlásokat dolgozzanak ki a megvalósításban részt vevő szervezetek, amelynek segítségével a két ország szomszédos régióiban lakó idősek magas színvonalú életkörülmények között, a lehető legtovább önállóan, a megszokott környezetükben maradhassanak.
A programon több olyan intézmény, szervezet, partner, és támogató képviselője vett részt, akik mindennapi munkájukkal hozzájárulnak az Idősbarát régió kialakításhoz és sikeres megvalósításához. A projekt során a meglévő szakmai kapcsolatokat szeretnék tovább erősíteni és kialakítani azt a működő hálózatot, amely hatékonyan képes segíteni az idős embereknek. Ennek a kezdeményezésnek egy kiemelt állomása volt a csütörtökön megtartott műhelymunka.
Kányai Róbert az EESZI igazgatója hangsúlyozta az együttműködés és a meglévő tapasztalatok átadásának fontosságát. „Egyetlen szervezet sem képes egyedül megbirkózni, azzal a hatalmas feladattal, amit az idősek számarányának növekedése eredményez a szociális és egészségügyi ellátórendszer egészére. Az idősek életminőségének javítása csak összefogással a különböző intézmények és szervezetek összefogásával tud megvalósulni.”
Ács Miklósné, a győri kórház ápolási osztályának főnővére kiemelte, hogy a programban részt vevő intézmények képviselői között hatékonyabb az együttműködés, ha a személyes találkozók során megismerik egymás erősségeit, nehézségeit.
Dr. Kapuvári Viktória a győri kórház pszichiátere úgy véli, az idősek életkörülményeinek javításához szervesen hozzátartozik a családtagok segítése is. Nem csak az idős emberre, az őt gondozó családtagok problémáira is figyelmet kell fordítani.
A műhelymunkán résztvevő szervezetek bemutatkozása után a projektben dolgozó esetmenedzserek munkájával ismerkedtek a szakemberek, az eddigi tapasztalatokat osztották meg egymás között.
Haris Csilla esetmenedzser pozitív példaként említette a Győrben működő szociális, egészségügyi és egyéb partnerek együttműködését, amely megkönnyíti munkáját, így gyorsabban és még hatékonyabban tudnak segíteni a rászoruló idős embereknek.
Fotó: Freepic