2017.03.25. 22:20

Harmadik helyen zárják a győri kosaras hölgyek az alapszakaszt

A női kosárlabda bajnokság alapszakaszának utolsó fordulóját rendezték meg ezen a hétvégén, ahol a CMB Cargo UNI Győr a Vasasnál vendégszerepelt. A találkozó nagy kérdése az volt hányadik helyről juthatnak tovább a győri lányok a rájátszásba. Az már korábban eldőlt, hogy a tabella élén nem tudjuk zárni az alapszakaszt, az azonban, hogy a harmadik vagy a negyedik helyről jutunk tovább a Vasas elleni mérkőzésen, valamint a Sopron szereplésén múlt.

A Vasas elleni találkozót jól kezdték a győri lányok, sorra jöttek a pontok, aztán 15-8 után kicsit megakadt a vendégek lendülte a hazaiak viszont ezzel szemben feltámadtak. Egy 16-4-es rohanással a szakasz végére ötpontos előnyre tett szert a Vasas, amely a második tíz percben is jobban kosárlabdázott. Óriási változásra volt szükség a folytatásban, hogy a győriek a maguk javára fordítsanak mindent, ami nagyot küzdve sikerült is. A szüntet után folyamatosan faragták le hátrányukat Laklóthék és megfordították a találkozót. Ezt követően már csak a győri előny nőtt, így végül 64-76-ra győztek a vendégek.

Vasas Akadémia – CMB Cargo UNI Győr 64-76 (24-19, 15-10, 11-25, 14-22)

Az alapszakaszt a Szekszárd nyerte, amely a győri szereplése során is nyerni tudott.

A Győr így végül 15 győzelemmel és 5 vereséggel és mivel a Sopron is győzni tudott a harmadik helyen zárta az alapszakaszt. A rájátszásban a szabályok szerint az alapszakasz első helyezettje a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, míg a negyedik az ötödikkel találkozik, ahol két sikerig tart a csata. A négy párharc győztesei jutnak tovább az elődöntőbe, amely szintén két nyert meccsig tart. A végső győzelemért pedig három sikeres találkozót kell maga mögött tudnia a bajnok csapatnak.

A Vasas elleni győzelemmel az is eldőlt, hogy a diósgyőriekkel játszik a győri csapat, akiktől az alapszakasz során mindkétszer kikaptak. Remélhetőleg a lányokat nemcsak a továbbjutás, hanem a visszavágás vágya is fűti majd.

Fotó: CMB Cargo UNI Győr facebook