2014.04.09. 21:05

Három negyedig élt a remény

A Hat-Agro UNI Győr 78-52-re kikapott a Pinkk Pécsi 424 otthonában a női kosárlabda NB I rájátszásának első mérkőzésén.

PINKK Pécsi 424-Hat Agro-UNI Győr 78-52 (23-19, 18-10, 12-13, 25-10)

Komló, NB I-es mérkőzés. V.: Földházi, Farkas, Vida.

PINKK: Iványi 9/3, SAROK 11/9, HOLT 17, Őri 9/6, Pascua 2. Cs.: TOMLINSON 13/3, Kováts N. 3, Kennedy 7, Ruják 7/3, Adamecz, Győri. Edző: Roberto Hernandez.

Győr: Gambiraza 9, SEMSEI 8/6, Laklóth 5/3, Mansaré 3, DIAMANT 16. Cs.: Koch, Ivanovic 4/3, Fejes 2, Lengyel 5/3. Edző: Bencze Tamás.

Jól kezdtek a vendégek, akik szoros első negyedet követően a második szakaszban tizenkét pontos hátrányba kerültek, és a nagyszünetig nem is tudtak közelebb zárkózni. Térfélcsere után kevesebb lett a kosár, a negyedet a győriek nyerték, így nyílttá tették a végjátékot. A záró szakaszban aztán a hazai triplák megtörték a tartalékos zöld-fehérek lendületét, és a Pinkk egy 20-0-s sorozattal eldöntötte a mérkőzést. A hajrában már harminc pont is volt a különbség, végül ezen belül maradtak a vendégek.

A két győztes mérkőzésig tartó párharc állása 1-0 a Pinnk javára, a második mérkőzés szombaton 18 órakor lesz Győrben, a Magvassy-csarnokban.