2018.06.30. 21:09

Hetet lőtt az ETO az első meccsen

Bemutatkoott mérközésen az új vezetőedző Mészöly Géza. Irányításával magabiztos 7-0-s győzelemmel nyitotta felkészülését a WKW ETO FC Győr.

Az első félidőben a 3. percben megszerezhette volna a vezetést a Felsőszeli, amikor a hazai csapat csatára léphetett ki ziccerben, de Gyurákovics hatalmas bravúrral védett.

Ezt követően az ETO kezdett bemelegedni, és egyre nagyobb mezőnyfölénybe került. Az első ETO gólra a 9. percig kellett várni, amikor egy jó szögből megítélt szabadrúgást Völgyi Dániel lőtte a Szeli kapujába (0-1). A folytatásban a félidő derekán növelte kettőre előnyét a Győr, amikor Bagi adott szenzációs keresztlabdát Magasföldinek a 25. percben, aki a ballal kilőtte a hosszúsarkot (0-2).

Három perccel később ismét zörgött a hazai háló, Erdélyi László került helyzetbe, aki beállította a félidei 0-3-as eredményt a szlovák negyed osztályú házigazda ellen. Ezt követően voltak még győri helyzetek, de a befejezésnél nem voltak a játékosok higgadtak, kimaradtak a zöld-fehér lehetőségek.

A második félidőre szinte teljes sort cserélt az ETO, csak Vadász és Erdélyi maradt a pályán, akik végig is játszották a mérkőzést.

Jobbára a fiatalok kapták meg a játékesélyt, akik éltek is a lehetőséggel, hiszen lendületes futballt bemutatva folytatták a gólgyártást Felsőszeliben. Bemutatkozhatott az ETO két új szerzeménye is, Jakab Dávid és Baracskai Roland is.

A második játékrészt nagy intenzitással kezdte az ETO, Szimcso Viktor szerezte meg a 4. találatot a jobb oldalról. Jakab ugratta ki Múcskát akit a szögletzászlóhoz közel faultolták. A gyorsan elvégzett szabadrúgás után Szimcsóhoz került a labda, aki kettőt tolva a játékszeren 15 méterről bombagólt lőtt (0-4).

Ezt követően Múcska Viktor volt eredményes az 58. percben, miután mattolta az ETO a hazai védelmet, így a fiatal játékos az üres kapuba továbbította az 5. győri találatot (0-5).

Pár perccel később Baracskai fejezett be jól egy szépen felépített támadást. Jakab ugratta ki ziccerbe, Baracskai bődületesen nagy gólt szerzett ballal 12m-ről (0-6).

A hetedik végső találatot Múcska duplája jelentette a 73. percben (0-7).

A WKW ETO FC Győr új edzőjével Mészöly Gézával jól kezdte a felkészülést, gólt sem kapva 7-0-ra nyert a szlovák TJ Horné Saliby otthonában.

Az ETO fiataljai motiváltan és jól játszottak a szünet után, ami külön öröm a csapttal ma bemutatkozó vezetőedző Mészöly Géza számára is.

A következő felkészülési mérkőzés a jövő szombaton 10 órakor az ETO Stadionban lesz a szintén szlovák KFC Komárno ellen.

Mészöly Géza (WKW ETO FC Győr vezetőedzője): Megvolt az első mérkőzésünk a 2018/19-es szezonban. Mindig fontos a számomra az edzések mellet, hogy a gyakorlottakat viszont lássam az edzőmérkőzéseken, és sikerrel vegyük az első megmérettetést a felkészülésünkben. Negyedosztályú ellenfél ellen, de mégis agresszivitásban közel a magyar NBIII csapatok színvonalához és akár NBII-es csapatokhoz mérten futballozott edzőpartnerünk a mérkőzés elején, amíg bírták erővel. Éppen ezért kemény párharcokra késztetett bennünket szlovák ellenfelünk, ami nagyon fontos lesz majd az előttünk álló bajnokságban, hogy addigra egyre erősebbek legyünk. Ma ilyen szempontból is jó visszajelzést kaptunk. Voltak pozitív dolgok, hogy nem kaptunk gólt és mellette hetet sikerült szereznünk. Láttam olyat is amin minél gyorsabban javítanunk kell a következőkben, amiről beszélni kell egyénileg is, és a csapat előtt a játékosokkal. Összeségében nagyon pozitív volt az egész hét, amit elterveztem az nagyon jól sikerült, egy-két ponton többet is kaptam vissza a játékosoktól, ezért örülök és elégedett vagyok. Természetesen tovább kell folytatnunk ezt a motiváltságot, mellette ezt a szintet tartani kell a következő hetekben, akkor lesz egy nagyon jó a felkészülése a csapatnak

TJ HORNÉ SALIBY – WKW ETO FC GYŐR 0-7 (0-3)

Gólszerzők: Völgyi (9p), Magasföldi (25p), Erdélyi (28p), Szimcso (55p), Múcska (58p, 73p), Baracskai (58p)

ETO Kezdő: Gyurákovics – Kovács, Debreceni, Vadász, Völgyi, Tajthy, Bagi, Magasföldi, Szatmári L., Szánthó R., Erdélyi

Cserék: Onódi, Nagy, Németh, Kalmár, Jakab, Hidi M., Múcska, Baracskai, Szimcso

Vezetőedző: Mészöly Géza

forrás: eto.hu