Hozták a kötelezőt!

2019.04.01. 14:35

Az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjának 18. fordulójában a Tatai AC vendégeként lépett pályára az Agrofeed ETO-SZESE férfi kézilabda csapata a Güntner Arénában vasárnap.

A tabella hetedik helyezettje ellen a Papp, Szabó, Sokoray, Goór, Czene, Paár hatossal kezdték a győriek a mérkőzést, kapuban Pulaival. Három percet kellett várni az első találatra, Szabó zúdította a kapuba a labdát, melyre a hazaiak azonnal válaszoltak, 4. perc: 1-1. Szabó egymás utáni góljaival és Schneider átlövéseivel a 10. percre megléptek a győriek 3-5-re. A 15. percben Deáki István megkezdte a friss emberek becserélését, Pordán, Kőhalmi és Bella érkezett a pályára. Pulai bravúrjaival tartani tudták a fiúk előnyüket, a 20. percben továbbra is két gól volt a csapatok között (6-8). Ezt követően technikai okok miatt állt a játék, ami kisebb rövid zárlatot okozott a győri fejekben is, így a hazaiak a 25. percben átvették a vezetést (11-10). Könnyű, lerohanás-gólokat tudott szerezni a Tata csapata, amire Pordán válaszolt átlövés góljaival. Félidőben: 12-12.

A második játékrészben a kezdőcsapatot küldte vissza a győri vezetőedző, mindössze támadásban cserélt kettőt, Schneider és Kőhalmi érkezett. Az első győri gólra ismét három percet kellett várni, Papp talált a kapuba így alakítva az eredményt 14-13-ra. A játékrész tizedik percéig továbbra is fej-fej mellett haladt a két csapat (15-15), melyet követően mindkét oldalon hibát hibára halmoztak a játékosok. A hat perces gólcsendet Schneider törte meg, majd gyors indulásból Paár is eredményes volt (45. perc 15-17). Sokoray labdaszerzéseinek köszönhetően a mérkőzés 50. percére már négy gólos előnyre tettek szert a győri kézisek. A végjáték hasonlóan hibákkal teli volt, azonban az utolsó kettő percben beindult a gólgyártás, Goór, Schneider és Lakosy is kapuba talált. Végeredmény: 23-25.

“Helyenként jó játékkal, nagy küzdéssel vertük meg a szívós ellenfelet” – nyilatkozta a mérkőzést követően Deáki István.

Tatai AC – Agrofeed ETO-SZESE 23-25 /12-12/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, SZABÓ 5, Bella , SOKORAY, KŐHALMI 1, GYŐRI-DANI 2, GOÓR 4, Schneider 3, Farkas ,Lakosy 1, Czene 1, Papp 2, Hollós, Paár 3, PORDÁN 3, edző: Deáki István.

Kiállítások: 6 perc

Forrás: etokc.hu