2013.11.12. 20:28

Idegenbeli győzelem

Az ETO-SZESE elkönyvelhette negyedik bajnoki győzelmét az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokságban, a csapat kedd este 25-19-re nyert a Juniorválogatott otthonában.

A győriek nehezen lendültek játékba, de aztán magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a 11. percben már öt góllal vezettek (2-7). Tíz perccel később már csak két gól volt a különbség a csapatok között (7-9), Magi Serra ki is kérte az idejét. Az edző szavai hatottak, a szünetre pedig kialakult az addigi legnagyobb, hatgólos különbség (8-14).

Térfélcsere után hat és fél percig egyik csapat sem talált a kapuba, a zöld-fehéreknek ebben a periódusban még egy hármas (!) emberhátrányt is sikerült kivédekezniük az ihletetten védő Gerháth Zoltán vezérletével. Ezt követően fokozatosan elhúztak a vendégek, és a 48. percre megduplázták a félidei különbséget (10-18). A tízgólos vezetésért is támadhattak, ekkor azonban nem sikerült betalálniuk. A hajrában a Juniorválogatott elsősorban Gyene révén faragott a hátrányból, de a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Juniorválogatott – ETO-SZESE 19-25 (8-14)

NB I-es férfimérkőzés, Balatonboglár, 300 néző. V.: dr. Kozák, Wenzel.

Juniorválogatott: Borbély – Gidai 1, Fekete, Priczel 2, Törteli 2, Ligetvári 2, Kovacsics 2. Cs.: Miklós (kapus), Horváczki, Nagy B., Rédai, Vizes, Zakics, GYENE 7, Vasvári 2, Szeitl 1. Edző: Csoknyai István.

ETO-SZESE: GERHÁTH – GEBHARDT 4, Németh G. 3, Mota 3/1, Rosta, Halász 3/1, Hernandez 2. Cs.: Somogyi (kapus), Szabó A. 2, Gubó, Terenyi 2, Kalmár, Rivnyák 2,Gál 3, Simon 1, Tóth E. Edző: Magi Serra.

Hétméteresek: 1/-, ill. 2/2. Kiállítások: 8, ill. 14 perc.

Magi Serra: – Az utóbbi mérkőzéseken előfordult, hogy a félidők elején bennragadtunk az öltözőben, ezt most sikerült kiküszöbölnünk. Jó ritmusban kézilabdáztunk, keményen védekeztünk és erre alapozva sikerült gyors támadásokat vezetnünk.