2017.05.07. 01:16

Ilyen volt a BL elődöntő – rengeteg kép az ETO győztes mérkőzéséről

Az Győri Audi ETO KC győzelmet aratott a Buducnost Podgorica ellen, vasárnap pedig a Vardar Szkopje ellen szerezheti meg a BL elsőséget. Az elődöntőn fotóriporterünk O. Jakócs Péter is ott volt, s számos remek képet készített.

Az első napon, május 6-án a Győri Audi ETO KC az első mérkőzésen lépett pályára a Buducnost Podgorica ellen.

Reflektorfényben a győri lányok…

Az előző idény BL-ezüstérmese remekül kezdte a találkozót és gyorsan előnybe is kerül. A folytatásban aztán persze a Buducnost is összeszedte magát és nagyon keményen védekezett, ennek egyik következményeként a 14. percben Yvette Broch vérző orral hagyta el a pályát, csapata pedig hét percen keresztül nem tudott betalálni.

Görbicz Anita világklasszishoz méltó játékot nyújtott

Miután visszatért újra betaláltak a győriek, de Bulatovic és Neagu vezérletével tartotta magát az ellenfél. Ez követően aztán sikerült ötgólos különbséget kialakítani, bár a szünetre a román játékvezetői páros ítéleteinek is köszönhetően már csak három maradt.

Tomori Zsuzsanna ismét kiváló formában játszott

A második félidőt is kiválóan kezdte az ETO, a Buducnostnak kilenc perc kellett, hogy hétméteresből betalált először. A bírói felfogás a szünet után sem változott, Tomorit a harmadik kétperces kiállítása miatt elveszítette csapata. A játék képe és menete sem változott, a győrieket ezúttal senki és semmi nem tudta kizökkenteni, így 26-20-ra győztek az elődöntőben.

A lányok öröme érthető volt

A macedón Vardar Szkopje lesz a Győri Audi ETO KC ellenfele a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi fináléjában, miután a második szombati elődöntőben öt góllal legyőzte a címvédő román CSM Bucurestit a Papp László Budapest Sportarénában. A mérkőzést vasárnap 17.45-kor rendezik, az önkormányzat szervezésében a Dunakapu téren ismét óriáskivetőn szurkolhatunk a BL győzelemért!

Borkai Zsolt, győri polgármester természetesen a helyszínen szurkolt a győri lányoknak

Ejtsünk pár szót a szombati másik mérkőzésről is, ahol a Vardar Szkopje a CSM Bucurestivel nézett farkasszemet. A macedón együttes remekül kezdte a találkozót, s állva hagyta ellenfelét: a nyolcadik percben már 7-1-re vezetett. Hogy nem lett még nagyobb a különbség a kezdő szakaszban, azt elsősorban a tavalyi döntő hősének, az akkor 14 találatig jutó svéd Isabelle Gulldénnek köszönhették a bukarestiek, az első három góljukat ugyanis svéd légiósuk jegyezte. A félidő derekáig öt-hat gól volt a különbség, ám ezt követően a Vardar fokozatosan növelte előnyét, ami a találkozó harmadára már kilencre hízott, majd a CSM időkérése ellenére a tizenegyet is elérte (20-9). Támadásban szinte minden bejött a – keretébe mindössze egyetlen macedón játékost nevező – Vardarnak, míg hátul remekül zárt a védelem, amelyhez extra teljesítményt adtak a kapusok: Inna Suslina például három hétméterest hárított egymás után, csereként beállva.

A szurkolásra a döntőben is szüksége lesz a zöld-fehéreknek: Hajrá Győr, Hajrá ETO!

A Vardart az sem zavarta meg, hogy az első játékrész utolsó másodperceiben piros lap miatt elvesztette Tatjana Hmirovát, s a fordulást követően is kontrollálta az összecsapást, öt gólnál nem engedte közelebb riválisát. A macedónok annak ellenére tudtak dominálni, hogy a címvédőből 55 perc után állítottak ki először játékost – a nyolc találattal a mezőny legeredményesebbjének bizonyuló francia Gnonsiane Niomblát – az orosz játékvezetők. A Vardarból Andrea Penezic és Jovanka Radicevic szerezték a legtöbb, egyaránt hét gólt.

Női Bajnokok Ligája, elődöntő: Vardar Szkopje (macedón)-CSM Bucuresti (román) 38-33 (21-13)

Forrás: MTI/HAK
Fotók: O. Jakócs Péter