2017.04.15. 09:30

Indulhatnak az Eb-n a győri birkózók

A közelmúltban a budapesti körcsarnokban küzdöttek meg a serdülő kötött és szabadfogású illetve leány birkózók, hogy a május 19-21 között Belgrádban rendezett kontinens bajnokságon szerepelhessenek.

A Győri Atéltikai Club birkózó szakosztálya négy fiatallal vágott neki a kvalifikációs viadalnak. A szombati napon a kötöttfogásúak között Gyurasits Levente (53 kg) ötödik, Reznyák Máté (42 kg) pedig a kilencedik helyen végzett.

A győri különítmény

Vasárnap a lányoknál Kocsis Boglárka (37 kg) kiváló formát mutatva a dobogó legfelső fokáig jutott. Szabadfogásban Gyurasits Máté (35 kg) utolsó éves diákként korkedvezménnyel indult a versenyen, három győzelemmel és egy vereséggel második lett, így Kocsis Boglárka mellett, Máté is kiharcolta az indulási jogot az Eb-re. Ugyanebben a kategóriában Gyurasits Levente (53 Kg) ötödik és Reznyák Máté (42 kg) hetedik helyen zárta a viadalt.

A GYAC-nál folyó szakmai munkát is elismerte a Magyar Birkózó Szövetség, hiszen a szabadfogásúaknál Gyurasits Csabát, a lányoknál Csonka Csabát bízták meg a válogatott irányításával.