2017.04.24. 17:30

Jól szerepeltek a győri úszók az Iskolai Úszó Világbajnokságon

Két ezüstéremmel zárták a nemzetközi versenyt a győri úszók.  A Magyar Diáksport Szövetség rendezésében zajló megmérettetésen 17 ország mintegy 300 diákja mérte össze tudását.

Varga Bence az iskolák versenyében, a 100 méter pillangóúszásban állt rajthoz. A Móra Ferenc Általános Iskola és Szakgimnázium versenyzője a második helyen ért célba. Pózvai Kiara pedig a válogatottak küzdelmében vett részt, itt a 4×100 méteres női gyorsváltó tagjaként ezüstérmet szerzett.

A győri Varga Bence ezüstérmes

A tavalyi iskolai mezei futó világbajnokság után ismét nemzetközi diákversenynek adott otthont Magyarország. A Magyar Diáksport Szövetség rendezésében zajló megmérettetésen 17 ország mintegy 300 diákja mérte össze tudását. A fiatalok 6 fős iskolai és válogatott csapatokban versenyeztek egymással, amelynek során 36 egyéni és 8 váltószámban is bajnokot hirdettek.

Az érmeket többek között Dr. Szabó Tünde, sportért felelős államtitkár, Dr. Bienerth Gusztáv, a Magyar Úszószövetség elnöke, Martinek János, a magyar öttusa válogatott szövetségi kapitánya és Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség elnöke adta át. Hazánkat tizenkét válogatott versenyző, továbbá a Móri Táncsics Mihály Gimnázium lány- és a Győri Móra Ferenc Általános Iskola és Szakgimnázium fiúcsapata képviselte a versenyben. A magyar csapat igen jól szerepelt, a válogatott és az iskolai versenyek során összesen két arany-, négy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a fiatal sportolók.

A kétnapos verseny két legeredményesebb sportolója a hódmezővásárhelyi származású Süli Ákos és a dunaújvárosi Selmeci Levente volt. Mindketten három-három érmet szereztek. A Csongrád megyei versenyző a dobogó legfelső fokára állhatott fel a fiúk 50 méteres mellúszás döntőjében, míg a 100 méteres mellúszásban és a fiúk 4×100 méteres vegyes váltójának tagjaként az ezüstérmet szerezte meg. Hasonlóan sikeres volt a fejér megyei versenyző is. Ő aranyérmet szerzett a fiúk 200 méteres vegyes úszásában, szintén tagja volt az ezüstérmes 4×100 méteres vegyes váltónak, és a dobogó harmadik fokára állhatott fel a fiúk 100 méteres pillangóúszás számában.