Almási Tibor és Belovicz Ferenc, két jeles múzeumi szakember több évtizedes munkásságának tiszteletére adott ki könyvet a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum.
Pápai Emese a kötet szerkesztője portálunknak elmondta, az emlékkönyv meglepetés volt a neves művészettörténész és az ismert restaurátor számára. A kötetben a pályatársak, a munkatársak, a művészbarátok szólalnak meg, egy-egy írott mű vagy műalkotás bemutatásával tisztelegnek Almási Tibor és Belovicz Ferenc előtt.
Almási Tibor 1989-ben települt át Erdélyből Győrbe, a Xántus múzeumban helyezkedett művészettörténészként. Az azóta eltelt negyed évszázad alatt számos képzőművészeti kiállítást rendezett, közben folyamatosan publikált, kritikái, művészeti írása országos és szakmai lapokban jelentek meg. Foglalkozott többek mellett a Patkó-gyűjteménnyel, a Xántus múzeum művész-érem gyűjteményével, több, a régióban tevékenykedő művész monográfiáját elkészítette. Jelenleg a századeleje Győr képzőművészeti életét dolgozza fel a korabeli sajtóvisszhangok és dokumentumok tükrében.
Belovicz Ferenc több mint négy évtizede dolgozik restaurátorként a Xántus, ma Rómer múzeumban. Kevesen tudják, de ő restaurálta az a győri Aranyhajó cégért. A csornai, a kapuvári múzeum történeti- és néprajzi gyűjteményeinek karbantartása, a tényői, a tápi, a bágyogszováti tájház berendezéseinek restaurálása az ő nevéhez köthetők.
Pápai Emese hangsúlyozta, a megjelent KÉP-ÍRÓ című kötet mellett a művészbarátok egy kiállítással is tisztelegnek a szakemberek előtt a Napóleonházban. A falakon többek mellett Szalkay Károly, Radosza Attila, Kurcsis László, Lakatos Gy. László, Szabó Béla munkái láthatók. A tárlat július közepéig látogatható.
Szerző: Földvári Gabriella