2017.05.28. 20:41

Kerékpáros érmek

Kétnapos kerékpár versenyt rendeztek a közlemúltban Grafenbachban, ahol a Győri Atlétikai Club kerékpárosai is szerepeltek. Az első nap délelőttjén egy rövid – kicsit több mint 1 km-es – hegyi időfutamon vettek részt a győri sportolók.

A rövid táv ellenére kemény hegyi terepnek nézhettek elébe az indulók, amelyen sajnos az U15 alatti korosztályok nem állhattak rajthoz, azonban a délutáni kritériumversenyen már ők is szerepelhettek. A viadalon, ha az abszolút eredményeket nézzük Bajorfi Ádám a 2., Magyar Gergő pedig a 3. legjobb magyarként ért célba. Az U15-ös korosztályban Magyar Gergőnek az 5., a WU17-es korosztályban Bajorfi Eszternek a 9., az U17-es korosztályban Bajorfi Ádámnak a 15., Német Csanádnak pedig a 19. helyet sikerült megszereznie.

Délután egy kissé dimbes-dombos kritériumverseny fogadta az indulókat. Nem ment minden zökkenőmentesen, ugyanis Bajorfi Ádám egy bukás miatt nem tudta befejezni a versenyt. Szerencsére azonban kézránduláson kívül nem lett komolyabb sérülése. Az U13-as korosztályban remekül szereplő Bojtor Csongor a kiváló 2. helyet szerezte meg. Ugyanebben a korosztályban Tóth Márkó 9., Szűcs Ádám 19., U15-ben Magyar Gergő 6., WU17-ben Bajorfi Eszter 12., U17-ben Németh Csanád 20. lett.

A győri érmesek a dobogón

Vasárnap a rossz idő és a csúszós pálya nehezítette a sportolók dolgát, ám ennek ellenére remekül teljesítettek a győri kerékpárosok. A 6 km-es körpályán más-más távokat kellett teljesíteniük a korosztályoknak. U13-ban Bojtor Csongor tartotta magát az előző napi helyéhez, s ezen a napon is a 2. helyet szerezte meg, de Tóth Márkó sem maradt le a dobogóról, hiszen Ausztriában az 5. helyet is díjazzák. U15-ben Szíjártó Zétény remekelt, s állhatott a dobogó legfelső fokára, nemsokkal utána Magyar Gergő a 4. helyen ért célba. A junior fiúknál Mészáros Ábel a 19. helyezést érte el. A lányoknál Bajorfi Eszter korosztályában a legjobb magyarként 5., a junioroknál Kovács Petra pedig 2 lett.

Fotó: gyac.hu