Kettőből kettő, újabb győzelem hazai pályán

2015.08.09. 20:03

Az NB III Nyugati csoportjában Illés 10. percben lőtt tizenegyes góljával gyűjtötték be a három bajnoki pontot a zöld-fehérek.

Második NB III-as mérkőzésén is győzelmet aratott a Győri ETO FC együttese, ezúttal a Tatabánya ellen gyűjtötték be a három bajnoki pontot a zöld-fehérek Illés tizenegyesének köszönhetően.

Győri ETO FC – Tatabánya FC 1 – 0 (1 – 0)

ETO Park, 2500 néző. Vezette: Pillók (Pápai, Keszthelyi)

ETO: Horváth D. – Nagy Á., Kozma, Németh M. – Pongrácz – Illés, Kerékgyártó, Weitner, Illés (Németh L., 67.) – Szabó B. (Vankó, 82.) Mayer (Kelemen, 88.). Vezetőedző: Németh Zoltán.

Tatabánya: Rigó – Krupánszki, Kovács I., Máj, Farkas V. – Árvai (Wágner, 61.), Tóth Z. (Kocsis, 61.), Polyák, Pető (Győri, 80.) – Móri – Folmer. Vezetőedző: P. Nagy László.

Gólszerző: Illés (10.p. – 11-esből)

Sárga lap: Németh L. (76.), illetve Máj (30.), Tóth Z. (31.), Kovács I. (40.), Kocsis (78.), Polyák (82.),

Németh Zoltán: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, a játékosok a saját bőrükön tapasztalhatták, hogy ez a felnőtt játék már eredmény centrikus. A Tatabánya még 1-0-ás előnyünknél sem akart feljebb védekezni, de szerencsére egyszer sikerült feltörünk a védelmüket. Nem vagyunk elégedetlenek, a legfontosabb a győzelem. Ezúttal is köszönjük a szurkolók támogatását, rengeteget segítettek. Nehéz két előtt állunk, hiszen szerdán jön a Honvéd, utána meg szintén bajnoki mérkőzés vár ránk.

A győriek kezdték jobban a találkozót, hamar sikerült is megszerezniük a vezetést tizenegyesből. A mérkőzés 10. percében Mayer esett el Krupánszki mellett a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Illés állt, aki magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába. (1-0)

Gólt követően is a zöld-fehérek irányították a találkozót, sok rövid passzal próbálták feltörni a tatabányaiak védelmét, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. Az első félidő 34. percében állt legközelebb a gólszerzéshez az ETO, de Szabó B. nagy erejű lövését bravúrral hárította Rigó. További találatot nem láthattunk, így 1-0-ás győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően a zöld-fehérek valamelyest vissza vettek a tempóból, míg a vendégek igyekeztek nagyobb gondot okozni Horváthnak, akinek viszont egyszer sem kellett bravúrt bemutatnia.

A győriek megszerzett előnye egyszer sem forgott veszélyben, igaz Németh Zoltán vezetőedző kétgólos vezetés után kevésbé izgult volna a kispadon.

Az utolsó tíz percben még Pongrácz távoli lövése kevéssel ment el a felső kapufa felett, illetve Mayer próbálkozott még gólszerzéssel, de maradt az első félidőben kialakult végeredmény.

Múlt heti Csorna elleni győzelme után a Tatabánya ellen is begyűjtötte a három bajnoki pontot az ETO, legközelebb jövő szerdán a Budapest Honvéd csapatát fogadja a Magyar Kupában.

Forrás: etofutsal.hu

Fotó: Marcali Gábor