Győr+
2016.08.17. 11:21

Kihirdették a Szülőföldünk Honismereti pályázat nyerteseit

A Szülőföldünk Győr-Moson-Sopron Megyei Honismereti Egyesület idén is három témakörben hirdetett pályázatot: az új és legújabb kori történeti kutatás, néprajzi és nyelvjárási gyűjtés, valamint helytörténeti és néprajzi fotózás.

Az eredményhirdetést augusztus 12-én, a Városi Művészeti Múzeum dísztermében tartották. A beküldött pályamunkák jeligések voltak, a pályázók kiléte így az eredményhirdetésig titokban maradt. A beküldött pályaműveket Dancsecz Mónika, dr. Horváth József, Jászberényi Ferencné, Nagy Róbert, Néma Sándor és Szalontay Judit lektorálta.

 

Helytörténeti kategória

1. helyezett: Torma Attila: Főispánok élete, munkássága Győr vármegyében 1917-1950 között. Jelige: „Megyei kormányzók”

1. helyezett: Dr. Karácsony István: Szigetköz Érsek Imréje, Érsek Imre Szigetköze, Ki volt Érsek Imre? Jelige: Érsek Imre „pokoljárása”

1. helyezett: Dr. Szűts Tibor: Győr 1945-1990 (gazdasági fejlődés elemzése). Jelige: „Frizsiderszocializmus”(64)

1. helyezett: Szabady János: Tanulmány Csanak és Ménfő egyesüléséről, a helységek szőlőművelésének története. Jelige: Ménfőcsanak

2. helyezett: Hárs József: Pista és a zene eredeti forrásokból, 1927-1979. Jelige: Zongoráztam Gyertyafénykeringőt és egy szép Bachot…

3. helyezett: Fortuna Patrícia: A Fortuna család története (CD melléklettel). Jelige: „Féltő Fortunád mindig kegyeljen”

 

Néprajz kategória

1. helyezett: Takács Istvánné: Halászat, horgászat a Szigetközben. Jelige: szigetközi

2. helyezett: Prikler Szilvia Beatrix: Egy házasság szexuális tehetetlenségből fakadó problémái (19. században). Jelige: Válás

 

Fotó kategória

1. helyezett: Harsányi Attila: „Nem éltem hiába”: Schima Bandi győr-gyárvárosi munkái. Jelige: „Iparművész”

2. helyezett: Baráti Franciska: Ilyen szép korszerű épületek váltsák a régieket ma Halászin. Jelige: Franciska

 

A díjazott és dicséretben részesült munkákat a megyei közgyűjteményekben helyezik el. A korábbi és a legújabb pályázati anyagok megtalálhatók a Dr. Kovács Pál Megyei Könyvtár Helyismereti Gyűjteményében, a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

 

forrás: Győri Szalon