2013.04.05. 08:10

Lehengerlő játékkal kiütötte az ETO a HALI-t! Lódi Tamás százados lett!

Szépszámú nézők előtt végre újra futsal bajnoki Győrben, jó hangulatban kezdődik az ETO-HALI, Dr. Drucskó Zoltán Lódi Tamást köszöntötte pályára lépésének 100. alkalmából zöld-fehér színben.

A kezdő rúgást a Miss Ázsia Hungary friss nyertese, Liu Ping Georgina végezte el, aki fogtechnikusnak tanul és nagyon kedveli a futsalt.

Lódi Tamás százados lett! Harnisch Ákos mesternégyest lőtt!

Elmondhatjuk, hogy az első félidőben elején eldőlt a meccs, a RÁBA ETO levegőhöz sem nagyon engedte a szombathelyi csapatot, az első perctől kezdve ötletesen, szebbnél szebb támadásokkal növelte nyolc gólosra az előnyét, a Haladás a félidő vége felé tudott szépíteni, a győriek ilyen arányú vezetése abszolút megérdemelt volt.

Már az első percben vezetést is szerzett az ETO. Harnisch passzából Dróth Zoltán hat méterről elemi erővel vágta a labdát a Haladás kapu bal oldalába. (1-0). Támadásban maradt az ETO lehetett érezni, hogy élvezik a Győri fiúk a hosszú szünet után a játékot. A harmadik percben Fabio-Ali-Harnisch járatta a hatoson körbe a labdát, majd Ali Harnisch-hoz passzolt, aki hasonló szögből mint Dróth, nagy gólt lőtt (2-0). Lódi kapott egy jó passzt Alitól, aki pár méterről nem hibázott. (3-0). Minden percben egy gól? Bárdosi cselezgetett a szombathelyi kapu előtt, majd a kapufára perdített, a kipattanó labda egy szombathelyi lábat érintve visszacsorgott a kapuba. (4-0). Pár perccel később Dróth indult meg, a kapust kicselezve jobb oldalról az oldalhálót találta el. Egy perccel később Harnisch csodaszép sarkazásos gólt lőtt. (5-0). A 9. percben Horváth gurított bal oldalról a kapuba. (6-0). A 10. perc végén Fabio lőtt messziről a kapuba. (7-0). A 12. percben szépített a Haladás. Egy bal oldali szögletből Halmos M. egyből lőtt Balázst megelőzve a győri kapuba. (7-1). A 14. percben Lódi passzát Fabio lőtte a bal oldalról a Hali kapujába. (8-1). A Koronczai passzából Horváth P. lőtt nagy erővel élesen a kapuba az ETO kapusa felett. (8-2). Válaszul Harnisch lógott meg a jobb oldalon, lendületből laposan a kapus mellett a bal sarokba helyezte a labdát (9-2). A félidő végén Fabio (10-2) talált be 10 m-ről, majd Balázs védett visszavetődve egy nagyot. A félidő eredménye már nem változott.

A második félidőben a félidő első perceiben szervezettebb volt a Haladás védelme, egészen a 24. percig, amikor Szeghy lőtte középre a labdát, passzából Horváth lőtt egyből, a labda a kapust érintve jutott a Haladás hálójába. (11-2). Próbált támadni a szombathelyi csapat, de a győri védők jól zártak. Az ETO letámadott, jól lassított, a Hali nem tudta a saját játékát véghez vinni. A fiatalok is ügyesen és eredményesen futsaloztak a győrieknél. Matkovicsnak nem nagyon akadt dolga a második félidőben. A meccs végén pezsdült meg újra a játék, a 34. percben 10 m-est rúghatott az ETO. Dróth állt a büntetőhöz lövése a kapust érintve hullott a hálóba. (12-2). Ugyan ebben a percben halis Koronczai lövése utat talált Matkovics kapujába.(12-3). Dróth lövése jobb oldalról 36. percben (13-3), majd több helyzet kimaradt, majd a 39. percben Harnisch állította be a 14-3-as végeredményt.

RÁBA ETO-SWIETELSKY-HALADÁS VSE 14-3 (10-2)

RÁBA ETO kezdő: Balázs Z. – Dróth Z., Harnisch, Ali, Fabio

Csere: Matkovics G. – Lódi T., Szeghy Sz., Bárdosi, Horváth G., Krasznai R.

Vezetőedző: Marcos Angulo

HALADÁS kezdő: Németh Krisztián – Horváth P., Halmos M., Czeglédi B., Jáger S.

Csere: Jurak Dániel, Németh P., Schimmer Z., Koronczai R., Bogyó K.,Joó B., Egle L.

Vezetőedző: Horváth Levente

Gólszerzők: Dróth (2, 34’, 36’), Harnisch (4′, 8’, 17′, 40′), Lódi T. (5’), Bárdosi (5’, 25′), Horváth G. (10′), Fabio (11′, 14′, 19′), illetve Halmos M. (12′), Horváth P. (16′), Koronczai R. (35’)

Marcos Angulo: A válogatottból visszatérő játékosaink fáradtak voltak, viszont így is magabiztosan és nagyon jól játszva győztünk a szombathelyi Haladás ellen.

Lódi Tamás: Annak örülök, hogy 101-edszer is magamra ölthettem a mezt, igazából borzasztóan fáradt vagyok, elég sűrű volt a programunk, ahhoz képest, hogy nem edzettünk együtt sokáig, nagyon jól játszottunk, úgy gondolom a különbség túlzó, de megérdemelten nyertünk, jó volt végre itthon újra játszani a csapattársakkal.

Harnisch Ákos: Nagyon jól éreztem magam, a válogatott-tól visszatérve igen nagy élmény volt, hogy ilyen jól ment a játék, Azt gondolom, hogy az ott elért eredmény nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ma így játszunk, mivel pozitív élményekkel értünk haza. Megmondom őszintén sokkal keményebb mérkőzésre számítottam, az első perctől kezdve gördülékenyen ment a játék, és ezért simán felőröltük a Haladást.

Fotó: Marcali Gábor