2016.11.15. 19:45

Magabiztosan nyertek a győri lányok Kispesten

A Kamp;H női kézilabda liga 8. fordulójában a Kispest együttese érkezett az Audi Aréna Győrbe az Audi ETO csapatához. Ambros Martín vezetőedző erre a találkozóra pihenőt adott Yvett Broch-nak, így nélküle állt fel a csapat. A fiatalok azonban játéklehetőséget kaptak, akik jó játékkal, szép gólokkal járultak hozzá a nagy arányú győzelemhez. - adott hírt a mérkőzésre a gyorietokc.hu.

A mérkőzés első találata Bódié szélen, aztán rögtön Tóth emeli a gólok számát. Aztán a Kispest kiegyenlít az eső négy percben. Bódit lerohanáskor visszarántják, ami hetest ér, Mörk érvényesíti. Puhalák lerohanásgóllal mutatkozik be (4-2). Tóth betörési szándéka szintén hetest ét, Mörk most is bejuttatja labdát a hálóba a hetedik percben (5-2).Tóth betörése most összejön, belövi a hatodik győri gólt. Tóth megint hetest harcol ki, amit ismét Mörk értékesít, aztán középkezdésnél Amorim elcsípi a labdát, amit be is lő. A Kisvárdánál Tryzro szerzi a harmadikat a 10. percben. Puhalák dupláz (9-03). Kiss kispicceli a kapura lövési kísérletet. A tízedik a Mörké, aztán időt kér a Kispest. Puhalák balszélen szépen kilövi a hosszú felsőt a 15. percben, aztán beálló poszton játssza meg őt Tóth (12-3). Tryzro szépít a 17. percben, de Tóth révén érkezik a válasz, marad a közte kilenc. Petrovszki is lő egyet (13-6). Üres kapuba talál be Fundák (13-8). Amorim jobbkettőben engedi el a rövidbe a labdát (14-8). Tóth indítja Korsóst a 21. percben (15-8). A Kispest megtalálja beállóját, aki szépít (15-9). Amorim belövi harmadik találatát a meccsen (16-9). Görbicz, Varga, Bódi következik a gólgyártásban, aztán az ellenfélnél Kosik szépít a vége előtt négy perccel. Ötödik gólját lövi Puhalák (20-11), amire Schneider válaszol Kiss kapujába juttatott labdájával. A félidő vége felén Ambros Martín fiatal játékosait, Vargát, Hudákot és Pált egyszerre küldi pályára. Az ifista Pál lövi a 21. győri gólt az utolsó előtti percben. Felss megszerzi a kipattanót, aztán nem esik több gól a találkozó első játékrészében, az eredményjelző 21-13-t mutat.

A mérkőzés hivatalos nézőszáma: 1733 fő

A második félidő első támadásában máris eredményes az Audi ETO Orbán révén, aztán a másik oldalon Schneider lövi be (22-14). Groot emeli a különbséget a 4. perc végén. Mörk hetest lőhet sorozatban kétszer, aztán mezőnyben is bemutat egy szép lövést (26-15). A kispest másodjára is időt kér a mérkőzésen 08:18-kor. Varga is bemutatkozik egy szép beálló-góllal. Groot egyedül viszi végig a labdát (28-15). Kiss bemutat néhány szép védést, köztük hárít egy hetest, aztán Orbán betalál szélen (29-15). Peregnek a gólok, a 18. percben 33-18 az állás. Bárdi majd Petrovszki szépít az eredményen (33-20). Tóth lövi a 31. győri gólt, majd lerohanásban Hársfalvi íveli a labdát a kapuba (35-20). Orbánt indítják társai (36-20). Petrovszki egy átlövéssel szépít (36-21). Tóth bemutat egy villámgyors testcselt és belövi hatodik gólját (37-21). Hársfalvié a következő gól a 24. perc derekán, amikor 38-21 az állás, és a Kispest kikéri utolsó timeoutját. A fiatal Hudák is beköszön egy szép szélső találattal. A 6-os számú Varga Emőke lő gólt posztján. Pál Tamara találatával 20 gólos a különbség. Pál Tamara újabb gólját Hársfalvi Júlia találata folytatja. Pál Tamara 4. gólját lövi, amivel kialakul a végeredmény, 44-21.

Ambros Martín: “Gratulálok a Kispestnek. Utolsó magyar meccsünk karácsony előtt. Győztünk és ez nagyon jó. A fiatalok is pályára léphettek, ami nagyon fontos, hogy nekik is játéklehetőséget adhassak, hiszen a fejlődésükhöz ez szükséges.”

Béki Nagy Bertalan nem elégedetlen a meccsel. “Nagyon kevés csapat léphet pályára az Audi Aréna Győrben saját jogon. További jó BL-szereplést kívánok az Audi ETO-nak.”

Puhalák Szidónia: “Kisebb-nagyobb hibákkal úgy érzem, teljesítettük, amit Ambros elvárt. Igaz, egyel több gól kaptunk, tudtunk nyerni, ezét boldog vagyok.”

Schneider Éva: “Sajnos nem vagyok megelégedve a teljesítményünkkel, de elkeseredve sem vagyok, mert nagyon nagy élmény a világsztárok ellen pályára lépni. Gratulálok a Győrnek.”

Forrás és fotó: gyorietokc.hu