2015.04.30. 15:00

Már csak két mérkőzés van hátra

A hétvégén a Hódmezővásárhely vendégeskedett Győrben a Lány Országos Bajnokságban.

Az idei szezonban eddig háromból három a mérleg. A Vásáhely jelenleg a tabella utolsó helyén van, igaz kevesebb mérkőzést játszottak. A papírforma a Győriek eredményességét sejtette. A Hódmezővásárhely edzője sajnálkozva beszélgetett a győriek trénerével, ugyanis alig tudnak kiállni, sokan betegek, sokaknak egyéb programjuk van. A mérkőzéskezdésre megérkeztek a Győri VSE U11 csapatának tagjai, akik Komárnóban egy nemzetközi tornán vettek részt. Ha már ott jártak egy ezüstérmet hoztak haza.

A mérkőzés aztán a várakozásoknak megfelelően kezdődött. A győri lányok az ellenfél tudomására adták, hogy semmi esélyük nincs a mai napon. Sorra alakították ki a helyzeteket, labdát szereztek és gólokat lőttek. Az első negyed 11 – 0 a Győr javára. A második negyedben a fiatalabbaké volt a főszerep. Az alapcsapatból csak Peresztegi Nagy Kinga és Kiss Anna volt a medencében. Ekkor már becsúszott egy-egy hiba, de végül 4 – 2 a Győr javára. A félidőt követően több összeállítást is kipróbált Hámori Péter edző, aki forgatta a csapatot. A harmadik negyed 7 – 2, míg a negyedik negyed 6 – 1 a Győri VSE javára.

Végeredmény: Győri VSE – Hódmezővásárhely 28 – 5 ( 11 – 0, 4 – 2, 7 – 2, 6 – 1 )

Győr gólszerzők: Vaszari Julianna 8, Peresztegi Nagy Kinga 7, Horváth Adrienn, Kiss Anna 3 – 3, Horváth Dorina,Pőcze Panna, Koncz Janka 2 – 2, Kungli Dalma 1,

Az utolsó előtti fordulóban Ceglédre utaznak a lányok, ahol szintén szeretnék begyűjteni a három pontot. Aztán az utolsó fordulóban, Győrben, május 09.-én ugranak vízbe a Magyar Vilmos Uszodában. A lányok a Budapesti Vidám vízilovak csapatával zárja a szezont. Ezen a napon egy igazi vízilabda délutánon szurkolhatnak a GyVSE csapatainak. A lányok meccsét követően a Dunántúli Fiú Bajnokság befejező körét játsszák a csapatok.