Győr+
2017.04.26. 14:49

Medveczky Ádám Kodály Zoltán munkájáról mesélt

Kodály Zoltán munkásságáról emlékeztek meg az Örökség Kultúrpolitikai Intézet Kodály Életműve címet viselő idei első kerekasztal-beszélgetésén, az MTA Zenetudományi Intézet Bartók-termében.

A XX. századi magyar zenekultúra egyik legkiemelkedőbb személyisége, a zeneszerző, népzenekutató, zenepedagógus és nyelvész Kodály Zoltán halálának 50., születésének 135. évfordulója alkalmából meghirdetett emlékév került középpontba az Örökség Műhely legújabb eseményén. A kerekasztal-beszélgetés során Csikai Ildikó, a Kodály Világa vezetője, Lévai Péter, a Magyar Táncművészeti Egyetem egyetemi adjunktusa, Medveczky Ádám Liszt- és Kossuth-díjas karmester, valamint Rozgonyi Éva Liszt- és Bartók–Pásztory-díjas karnagy beszélgetett Kodály Zoltán munkásságáról, szellemi örökségéről

.

Medveczky Ádám Kossuth-díjas karmester Kodály Zoltánnal kapcsolatos személyes élményét elevenítette fel a beszélgetésen. „Szerencsém volt, mert személyesen is találkozhattam vele, ugyanis 1961-től a Magyar Állami Hangversenyzenekar tagja voltam, és Kodály Zoltán sok próbán részt vett. Meghívták, hogy véleményezze a készülő művet, de ő mindig rezzenéstelen arccal ült. Amikor megszólalt, akkor is csak finoman kritizált” – mesélte a karmester. Hozzátette, hogy Kodály a 20. század egyik legnagyobb művésze volt.

kultura.hu

Fotó: kultura.hu