2015.08.29. 17:51

Megvédte címét a Veszprém

A kézilabdás parádé a férfiakkal folytatódott. Miután a Győri Audi ETO KC átvette trófeáját és a szurkolók tömege elengedte őket, a férfiak léptek az Audi Aréna pályájára. Következet Veszprém – Szeged presztízs csata.

A két örök rivális közül a Szeged kezdett jobban, 2-2 után azonban már Veszprémnél volt az irányítás. Gulyásék átvették a mérkőzés irányítását és szépen fokozatosan megléptek az ellenfelüktől. A félidő közepére már néggyel is mentek. Aztán a hátralévő időben ezt még meg is fejelték Nagy Lászlóék, a szünetre ugyanis 16-11-re vezettek. A szegedieknek és Juan Carlos Pastor mesternek pedig igencsak fájhatott a feje, hogy mit találjon ki a pihenő alatt.

Úgy tűnt nem sikerült a Szegednek megtalálni az ellenszert a bajnoki címvédővel szemben. A Veszprém ugyanis magabiztosan tartotta az összeszorgoskodott előnyét, sőt tovább szorgoskodott így a félidő derekén már héttel is vezetett. A folytatásban sem vált kérdésessé a veszprémi győzelem, igaz mivel kicsit talán kiengedett a Szuperkupa címvédő szorosabb lett a vége. Ám így is 26-24-re nyert és megvédte címét a Veszprém.

Fotó: O. Jakócs Péter