Az SNI (sajátos nevelési igényű) gyerekek és fiatalok, azok szülei és segítői támogatására létrehozott Kapcsok Alapítvány egyéves születésnapját is ünnepelte azon a rendezvényen, ahol a jótékonyságot művészeti és gasztronómiai élménnyel „kapcsolták” össze.
Az SNI gyerekek társadalmi integrációját segítő alapítvány létrehozói egy óvodásoknak és kisiskolásoknak szóló élménynaplót szeretnének könyv formájában megjelentetni, amely a gyógypedagógia területein sikeresen használt eszköz. Az egyedi kincseket rejtő naplót a szülő készíti a gyermekkel közös élmények alapján és hosszú évekig használható a beszéd beindításától a történet mesélésig. A családoknak és szakembereknek segítséget jelentő könyv hiánycikknek számít a gyógypedagógia eszközeinek területén és a megjelentetéshez kérik a segítő szándékú támogatókat.
Nagy Eszter Mária, a Kapcsok Alapítvány titkára elmondta, a jótékonysági est különlegessége abban rejlett, hogy gasztronómia mellett kulturális élményben is részesültek az alapítvány támogatói és segítői. A pannonhalmi borvidék csodás borainak kóstolása mellett Stummer Márton gitárművész adott rövid koncertet és művészeti tárlatvezetés is járt a támogatói jegyhez. A Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum nyári nagy időszaki kiállításának „preview” programja volt a rendezvény különleges kínálata, amely a múzeum történetében is első alkalomnak számított. Grászli Bernadett, a múzeum igazgatója kiemelte, a Mint egy kaleidoszkóp – Utak a tudattalanba című képzőművészeti és irodalmi alkotásokat bemutató kiállítás megnyitása előtti esten egyfajta ajándékként adták a művészeti tárlatvezetést, apró gesztus a múzeumtól azoknak, akik jótékony célt támogatnak.
Panker Mihály, a Humánszolgáltatási Főosztály vezetője, a rendezvény fővédnökeként kiemelte, a győri Sün Balázs óvodában működő gyógypedagógiai hálózat szakemberei nem csak az intézmény keretein belül, hanem azon túl, civil szerveződéssel is tenni kívánnak a sajátos nevelési igényű gyermekekért. Példamutató a lelkesedésük és tenni akarásuk, az elmúlt alig egy év alatt a Kapcsok Alapítvány bebizonyította, hogy valódi kapocsként tud működni a gyermekek, a szülők, a pedagógusok és az őket segítő, támogató, jószándékú emberek között.
Szerző: Szabó Csilla
Fotó: Kapcsok Alapítvány