2016.09.05. 00:10

Nagy csatában kaptak ki a győri lányok

Kétes bírói ítéletekkel tarkított mérkőzésen, három könnyen elkerülhető góllal 3-1-es vereséget szenvedett az ETO női labdarúgó csapata az MTK együttesétől.

A találkozó eleje főként nem a szép labdarúgásról, hanem a nagy küzdésről szólt. Ebből az időszakból az MTK jött ki jobban, hiszen szinte helyzetek nélkül is megszerezte a vezetést. A 14 percben Palkovics passza után Szabó 14 méteres próbálkozása Samu mellett a kapuba szállt. (0-1) Az első félidőben a vendégek többször nem is veszélyeztettek. Az ETO néha eljutott a kapuig, de a befejezésekbe hiba csúszott. A második játékrész elején támadó szellemben futballoztak a győri lányok, de sajnos nem lett meg az eredménye, sőt… A 63. percben Nagy Lilla fejese után már kettőre duzzadt a vendégek előnye. (0-2) Lányaink viszont becsületre méltóan küzdöttek és Süle Dóra találatával már egyre csökkentették hátrányukat. (1-2) Ezt követően még az egyenlítésre is volt sanszunk, de jött a hidegzuhany. Pinczi távoli szabadrúgását követően Demeter fejelt a győri kapuba. (1-3) Ekkor már eldőlni látszott a mérkőzés, esélyeinket tovább rontotta, hogy a lesszituációban kiugró Krascsenics és Kalmár lábai összeakadtak. A történteket a játékvezető azonnali piros lappal jutalmazta, így Kalmár számára véget ért a találkozó. A végére még maradt egy sajnálatos eset. Az MTK nemrég felépülő játékosa pont sérült bokájára kapott rúgást és hordágyon kellett levinni a pályáról. Az ETO csapatának nevében mihamarabbi visszatérést és jobbulást kívánunk neki. A játék képe alapján elmondhatjuk utol értük az MTK-t, de sajnos ez eredményben nem mutatkozott meg.

Horváth Tamás: – Kicsit halványabban játszottunk, mint a Viktória ellen. Ennek ellenére megvoltak a lehetőségeink és két elkerülhető gólt is kaptunk mely után nehezen tudtunk újra felpörögni. 1-2 után ismét voltak helyzeteink, de úgy gondolom az ismét bekapott potyagól megpecsételte a sorsunkat.

Szabados György: – Úgy érzem végig kontroláltuk a mérkőzést és teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.