Nagy csatában nyert a Mosonmagyaróvár

2019.01.24. 06:27

Tilinger Tamara nyolc másodperccel a vége előtt lőtt góljával nyert 23-22-re a Mosonmagyaróvár a vendég Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Eredmény (a szövetség honlapja szerint):

Eu-Fire Mosonmagyaróvár – Dunaújvárosi Kohász KA 23-22 (12-14)

A mosonmagyaróvári játékosok az öltözőben ragadtak a mérkőzés elején, a Dunaújváros pedig kihasználta ezt.

Öt perc elteltével 4-0-ára vezettek a vendégek, az első MKC találat csak ezután született meg, ezt Hajtai Vanessza szerezte. Az első félidő nagy részében 3-4 góllal vezetett a Kohász, az óváriak sokáig csak üldözték ellenfelüket. A szünet előtt nem sokkal mínusz kettőre zárkóztak Bognár Róbert tanítványai és ez a különbség kitartott a játékrész végéig.

14-12-es újvárosi előnnyel fordultak a csapatok és a második félidőben is sokáig a Dunaújváros volt előnyben. Aztán a hazaiak elkezdetek egyre jobban játszani. Tilinger Tamara magabiztosan értékesítette a büntetőket, Lucia Gubiková pedig egyre jobban védett. A 49. percben először egyenlített az MKC, ekkor 18-18-at mutatott az eredményjelző. Ezt követően megint ellépett kettővel az Újváros, ám a Mosonmagyaróvár megint visszajött. Az utolsó hét percet 5-2-re nyerték a hazaiak, akik így a mérkőzést is behúzták. Az MKC óriási csatában 23-22-re legyőzte a Kohászt és ezzel nagyon fontos két pontot szerzett.

Bognár Róbert, az Eu-Fire Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „Legalább tíz évet öregedtem a mérkőzés alatt, így nem biztos, hogy kihúzom a szezon végéig. Ettől függetlenül megelégszem azzal, ha egy-egy góllal nyerünk. Nagyon hiányzott nekünk a hazai pálya, ez is sokat lendített a csapaton.”

György László, a Dunaújvárosi Kohász KA vezetőedzője: „Csalódott vagyunk a vereség miatt, főleg úgy, hogy néhány napja a Debrecen ellen is egy góllal maradtunk alul. Kevés volt a jó teljesítmény, pedig uraltuk a mérkőzést, de a hajrában minden szinten elfogytunk.”