Nem sikerült a meglepetés

2014.03.31. 11:04

Az ETO-SZESE hazai pályán háromgólos vereséget szenvedett az Orosháza ellen a férfi kézilabda-bajnokság alsóházi rájátszásának második fordulójában.

A vendégek kezdtek jobban, a 11. percben már 6-2-re vezetett az Orosháza. A zöld-fehérek ugyan a folytatásban felzárkóztak egy gólra, a sok hazai hibát kihasználva a szünetben már öt góllal vezettek a vendégek (11-16). A második félidőben kilenc percig kellett várni az első hazai találatra, de addigra az Orosháza már négyet szerzett (12-20). Úgy tűnt, korán eldől a mérkőzés, a győriek azonban felzárkóztak és izgalmassá tették a hajrát (20-23). A végjátékban a nagyobb rutin a vendégek mellett szólt, akik nem engedték ki kezükből a győzelmet, a végig vezető Orosháza 26-23-ra nyert. A zöld-fehérek küzdőszellemére ezúttal nem lehetett panasz, de a második félidő eleji rövidzárlat nagyon sokba került.

ETO-SZESE–Orosháza 23–26 (11–16)

Győr, NB I-es mérkőzés, 500 néző. V.: Herczeg, Südi.

ETO-SZESE: Lorger – Gebhardt 5, Németh G. 2, Mota 4, Pesic 2, Halász 3, Hernandez 1. Cs.: Somogyi (kapus), Simon 1, Gál 1/1, Gubó 3, Kalmár 1, Szabó A., Terenyi. Edző: Rosta Miklós.

Orosháza: Ivanisevic – BALDA 5, Morva 2, MAZIC 6, Berta, Cifra 3, Németh L. 1. Cs.: Herjeczki (kapus), Buday 5/2, Benmiloud, Milovic 3, Bali 1, Raffai, Varsandán Á. Edző: Vladan Jordovic.

Hétméteresek: 3/1, ill. 6/2. Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Kizárva: Hernandez (29.).

Rosta Miklós: – A második rászámolást is megkaptuk, de nem adjuk fel, mert mint Regős Bendegúzt, minket sem olyan fából faragtak. Próbáljuk becsülettel befejezni ezt a bajnokságot.