2013.02.10. 19:06

Női kézilabda BL – Újabb FTC-győzelem ’tisztáldozattal’

A Ferencváros nagy csatában - részben Tomori Zsuzsanna 14 góljának köszönhetően - 35-34-re legyőzte a Zvezda Zvenyigorodot Dabason a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában.

Rossz hír ugyanakkor, hogy a spanyol légiós, Nerea Pena valószínűleg térdszalagszakadást szenvedett.

Női BL, középdöntő, 2. forduló:

II. csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Zvezda Zvenyigorod (orosz) 35-34 (18-17)

az FTC gólszerzői: Tomori 14/3, Vérten 6, Kovacsicz 6, Dajka 4, Szamoránsky P. 3, Pena 1, Szucsánszki 1

Az FTC a tavalyi KEK-menetelés során kétszer is legyőzte orosz riválisát, és mivel a középdöntő nyitányán egy hete nyerni tudott a végső sikerre is esélyesnek tartott román Valcea ellen, így ismételten a zöld-fehérek számítottak favoritnak.

A védelmek nem jeleskedtek a találkozó elején, gyorsan potyogtak a gólok. A hazaiak előbb nyugodtak meg, és kettős emberelőnyük alatt 9-7-re megléptek, majd időt kért a Zvezda mestere. 14-10-et követően megrázta a Ferencvárost, hogy elveszítette egyik legjobbját, Nerea Penát, akit térdsérülés miatt hordágyon vittek le. A zöld-fehérektől származó információ szerint gyaníthatóan elszakadt a korábban műtött térdszalagja. Így aztán a szünetbeli minimális előnynek is örülni kellett, mert volt közben egyenlő is az állás.

A fordulást követően Tomori tartotta a lelket a többiekben, az orosz védelem egyszerűen nem tudta feltartóztatni őt, majd amikor Dajka is felnőtt hozzá, újból megnyugtatóbbá vált a különbség (41. perc: 27-24). Aztán a Zvenyigorod több támadása is hétméteressel zárult, ezeket Nikolics rendre gólra váltotta, így állandósult a két-három találatnyi előny. Szabó, a Zvezda magyar légiósa Szucsánszki lerántásáért kétperces büntetést kapott, ám egy-egy kimaradt büntető és ziccer után a vendégek feljöttek 31-30-ra.

Az utolsó öt perc előtt Elek Gábor vezetőedző időt kért, majd Dajka és Vérten lőtt lélektanilag fontos gólt. Ekkor az oroszok trénere próbálta rendezni a sorokat az utolsó rohamra, ám Tomori végképp lehűtötte őket.

Az FTC jövő vasárnap a szlovén Krim Ljubljanát látja vendégül ugyancsak Dabason.

Később:

Krim Ljubljana (szlovén)-Oltchim Valcea (román) 19.30

Az állás: 1. FTC 4 pont/2 mérkőzés, 2. Ljubljana 2/1, 3. Valcea 0/1 (22-23), 4. Zvenyigorod 0/2 (58-64)

I. csoport:

később:

Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Larvik (norvég) 19.00

hétfőn játsszák:

Randers (dán)-Győri Audi ETO KC, hétfő 19.00

Az állás: 1. Győr 2 pont (27-17), 2. Larvik 2 (25-19), 3. Randers 0 (19-25), 4. Podgorica 0 (17-27)

A csoportok első és második helyezettje jut az elődöntőbe.