Győr+
2018.04.18. 10:04

Okosabban kéne élni!

Okosabban kéne élni, annyit mondhatok, nem az a bolond, ki megbámul egy csillagot – énekelte az Apostol együttes kedden a győri Vaskakas Művészeti Központban teltház előtt.

Az Apostol együttes koncertjét Győr önkormányzata, az Idősügyi Tanács szervezte a nyugdíjasoknak. Radnóti Ákos alpolgármester, az est kezdetén köszöntötte a szépkorúakat Borkai Zsolt polgármester és az Idősügyi Tanács elnöke nevében, és elmondta, harmadik alkalommal hívták meg ingyenes koncertre a nyugdíjasokat, Aradszky László és Kovács Kati után ezúttal az Apostol együttes szórakoztatta a közönséget.

 

 

A 48 éve alakult formáció többször átalakult, több arany és platinalemezzel büszkélkedhet, népszerűségüknek titka talán a nosztalgiát árasztó zenei stílusok és Meződi József egyedi hangja és megjelenése.

A szépkorúak együtt énekelték a zenekarral az Apostol örökzöldjeit: a Nehéz a boldogságtól búcsút venni, a Búcsúzik a nyár, az Okosabb kéne élni, az Eladó-kiadó most a szívem vagy éppen a Nem tudok élni nélküled című slágereket. A dalok mellett humorból sem volt hiány, az együttes ezzel egy fergeteges estét szerzett a félezer győri időskorúnak.

 

 

A zenekar a koncert végén a Borkai Zsolt által adományozott Győr város ezüst emlékérmét és díszoklevelét vehette át, az évtizedeken át tartó színvonalas szórakoztatásért Radnóti Ákos alpolgármestertől.

A koncert után Meződi Józseffel, a zenekar énekesével, állandó tagjával beszélgettünk.

 

Meződi József

 

Milyen volt a győri közönség?

Fantasztikusak voltak, az összes nótát ismerték az elejétől a végéig, örültek annak, hogy énekelhetnek, hogy boldogok. Ez a célunk: az emberek szórakoztatása, szeretnék kiszakítani őket a mindennapokból, egy rövid időre felejtsék el bújukat-bánatukat és tudjanak örülni.

Másképp készülnek egy nyugdíjasoknak szóló koncertre, mint mondjuk egy fesztiválon való fellépésére?

A nóták adottak, azokat el kell tudnunk énekelni. Itt könnyebb dolgunk volt, mert tudtuk, a közönség ismeri a dalainkat. Egy nagykoncerten azonban vadonatúj közönséggel találkozunk, akiket meg kell nyernünk magunknak, meg kell ismertetni, el kell fogadtatnunk velük a számainkat.

Milyen kötődésük van Győrhöz?

Nagyon jól érezzük magunkat Győrben, nem tudnám megmondani hányszor léptünk már fel itt a kezdetektől fogva, itt ebben a színházban is. A zenekar egyes tagjai sokat játszanak a Győri Nemzeti Színházban, most is néhányan az István a királyban zenélnek.

Születnek-e még új számok, vagy elégendő a repertoárjuk?

Az új számokkal az a probléma, hogy nehéz a közönséghez eljuttatni őket, ma ez csak az interneten keresztül lehetséges. Születnek új nótáink is, de lemezanyagon már nem gondolkozunk.

 

 

Mit csinál a zenekar, ha nem koncertezik?

Kipihenjük a koncert fáradalmait. Másrészt pedig a zenekar tagjai az ország különböző színházaiban játszanak, én pedig a feleségem éttermében segítek. De rengeteg fellépésünk van, nyárra már betelt a naptárunk.

48 éve alakultak a zenekar, mi a titka a népszerűségüknek?

Ez olyan, mint a házasság, állandóan kompromisszumokat kell kötni. Mi már ismerjük egymás szinte minden mozdulatát, nincsenek meglepetések, tudjuk, mikor van a másiknak rossz napja. Mostanában pedig egyre többször vannak rossz napjaink, de vigyázunk egymásra, szeretjük egymást.

Kérem, mutassa be, kik szereztek ma felejthetetlen élményt a győri nyugdíjasoknak.

Szabó Ferenc volt a dobnál, Baranszky László a gitárnál, a zenekarvezető Németh Zoltán a zongoránál, Berecz Bea és Demjén Noémi voltak a vokalisták, Pete László és Elek István pedig a fúvósok.

 

Földvári Gabriella

Fotó: Marcali Gábor