Ősbemutató Henri Charriére Pillangó című regénye alapján
Amikor valaki világéletében közösségben dolgozott, játszott, a külső szemlélőnek megdöbbentőnek tűnhet, ha hirtelen egy monodrámában szeretné megmutatni tehetségét.
Persze ez korántsem volt ennyire gyors döntés Balla Richie-nél. Az évek óta a győri diákszínjátszásban és oktatásban dolgozó fiatalember jól átgondolta a komfortzónáján kívülre eső feladatot és azt is, hogy kiket választ hozzá partnerként.
Fontosak a társak, habár monodrámáról van szó, mégis kell az alkotói közeg annak kialakításához. A közreműködők mind hasonló közösségekből érkeztek, a RÉV, a FAQ és a KB35 csapatából. A rendező Tárnoki Márk, a dramaturg Szivák-Tóth Viktor volt, akik Richie-vel együtt meséltek a Győr+ Estében a közös munkáról, és a meglehetősen rövid próbafolyamatról. Csupán pár napjuk volt összefésülni személyesen az előadást, de a felkészülés elég hosszú volt. Már csak azért is, hiszen egy közel 600 oldalas könyvet kellett egy maximum másfél órás monodrámává alakítani. A szöveggel tehát meggyűlt a baja az alkotóknak, de a történet sodró lendülete miatt mégis megérte a sok beleölt munkaóra. Az alkotói csapat tagjai még Kuti Letícia, aki a látványt készítette, Bálint Betty, aki a darab rendezőasszisztense, valamint Bojkovszky Zsolt a hang- és zörejfelelős.
A darabban egy színész meséli végig Henri Charriére bestsellerré vált regényét. Pillangót elítélik, életfogytiglan töltheti büntetését. A fiatal férfi nem törődik bele az ítéletbe, mindenáron szökni próbál. A fordulatos, fojtogató és lélekemelő szökési sorozatot követhetjük nyomon nézőként, ami több mint tíz évet ölel fel Pillangó életéből. A főhős sodró lendülettel mesél, lelkiismeretről, adrenalinról, alvilági alakokról, őrületről, szenvedésről, az emberi természet, fantázia nyughatatlanságáról. Történetei újabb és újabb történetekbe gyűrűznek, így éli túl az enyészet útját, a fogságban töltött éveket.
A darabot először szeptember 7-én pénteken, ezt követően pedig szombaton láthatja a közönség a Borsos Miklós Múzeumban. Az előadás a Nemzeti Kulturális Alap, az Import Impró Egyesület, és a Rómer Ház támogatásával jöhetett létre.
Az adás IDE kattintva meghallgatható!