2012.07.28. 19:25

Összeomlás a bajnok otthonában: Debreceni VSC 4-1 Győri ETO FC

Gólgazdag szezonkezdet az OTP Bank Liga nyitófordulójának rangadóján: a Győri ETO FC súlyos vereséget szenvedett a bajnok és kupagyőztes DVSC ellen.

Szombaton 19.00 órától egy igazi rangadóval folytatódott az OTP Bank Liga 2012/2013-as bajnoki szezonjának nyitófordulója, a bajnok és kupagyőztes Debrecen a tavalyi bronzérmes ETO csapatát fogadta a Nagyerdői stadionban.

A Debrecen két BL-selejtező között, egy felforgatott csapattal lépett pályára a kezdőjében négy nyári igazolással (Lang, Lipták, Svec, Andric) felálló Győrt. Az új idény első bajnoki mérkőzése tragikusan kezdődött az ETO-nak, az első tíz perc végén, mindössze két perc leforgássa alatt (és szerencsés körülmények között) kétszer is bevette Stevanovic kapuját a Debrecen. A második gól után egy perccel Andric góljával egyenlített a Győr, de újabb tíz perc elteltével ismét két gól volt a két csapat közti különbség. Az ETO becsülettel próbálkozott és támadott, hogy faragni tudjon hátrányából, de igazi gólszerzési lehetőségig csak a 45. perc végén sikerült eljutni. Andric lövését nagy bravúrral hárította az első félidő közepén egy kényszerű cserét követően a hazai kapuba állt Verpecz István. Ami nem sikerült az ETO-nak, az ellentámadásból sikerült a Debrecennek – ahelyett, hogy a Győr egy gólra zárkózott volna, Korhut góljával 4-1-re alakította az eredményt a DVSC közvetlenül a félidő vége előtt.

A második félidőben becsülettel harcolt az újabb gól(ok) megszerzéséért Pintér Attila csapata, de még egy 55. percben megítélt büntetőből sem sikerült csökkenteni a hátrányt, Nikola trajkovic volt a vétkes. A Debrecen a továbbiakban nem erőltette a támadásokat, biztosan őrizte saját térfelét és kontrákból veszélyeztetett, az ETO töretlenül próbálkozott, de a szépítés sehogy sem akart összejönni. Gól nem született a második játékrészben, maradt a félidei háromgólos különbség, így az ETO vesztes rangadóval kezdte a magyar labdarúgó-baknokság 2012/3013-as szezonját.

Pintér Attila így összegezte a találkozót: “Ment becsülettel a csapat, de semmi nem jött össze. Ekkora hátrányból és ilyen hibák mellett egyetlen csapat sem lenne képes pontot szerezni a Debrecen otthonában, gratulálok Kondás Elemérnek és csapatának a győzelemhez.”

DEBRECEN – GYŐRI ETO FC 4:1 (4:1)

Debrecen, 4500 néző. Vezette: Kassai (Erős, Ring)

DVSC: Novakovic (Verpecz 39.) – Nagy Z. (Nikolov 78.), Máté P., Mészáros N., Korhut – Ramos – Rezes (Coulibaly 45.), Varga J., Szakály P. – Kulcsár, Sidibe. Vezetőedző: Kondás Elemér.

ETO: Stevanovic – Svec, Lipták, Lang, Tokody – Pátkai (Kronaveter), Kamber, Trajkovic – Varga R. (Strestik 55.), Ahjupera (Dina 45.), Andric. Vezetőedző: Pintér Attila.

Gól: Sidibe (8., 21.), Szakály P. (10.), Kulcsár (45.+1), illetve Andric (11.)

Sárga lap: Korhut (49.), Nagy Z. (52.), illetve Kronaveter (42.) Svec (80.)

A következő hétvégén a Haladás ellen javíthat a Győri ETO FC.

A mérkőzésről készült élő tudósításunkat itt olvashatják:

11′
SZÉPÍTETT A GYŐR! Nemanja Andrics tört be a 16-oson belülre a bal oldalon egy védő szorításában, majd ballal 10 méterről lőtt. Nenad Novakovics számára könnyű csemegének ígérkezett a labda, de elvétette azt, így a labda a keze és a lába között áthaladva a kapu közepében landolt. Nagy potyagól volt. 2-1
10′
MÁR 2-0! Kulcsár ment el a jobb oldalon, majd az alapvonal közeléből élesen középre adott, amelyet Sztevanovics csak kiöklözni tudott, de éppen a jobb oldalon érkező Sidibéhez, aki 14 méterről lőtt. A középen, hat méterre álló Szakály Péter még belecsúsztatott a labdába, amely így a léc alatt kötött ki. 2-0
8′
VEZET A DEBRECEN! Varga ezúttal jobbról ívelt középre, a szögletzászló közeléből. A labda egy fejről felpattant, amelyre Szasa Sztevanovics ugrott fel, el is kapta, de ráesett egy játékostársára, így aztán kiejtette azt. Ezt a visszatérő Ibrahima Sidibe köszönte és 6 méterről, jobbal az üres kapu közepébe lőtt. 1-0
A két gárda legutóbb október 15-én mérkőzött meg egymással Debrecenben, s a Loki akkor Dajan Simac és Kulcsár Tamás góljaival 2-0-ra nyert. Tavasszal ugyancsak a debreceniek nyertek Győrben 2-1-re.
3′
Mindenképpen ez a találkozó a forduló rangadója, hiszen a Debrecen a bajnokság címvédője, a győriek pedig a bronzérmesek.
1′

Kassai játékvezető sípszavára a hazaiak kezdték a találkozót21

Második félidő

90′ – Debreceni szabadrúgással zárult a mérkőzés, az eredmény a második félidőben már nem változott. A tavalyi bajnok 4-1- arányban győzte le a Győri ETO csapatát az OTP Bank Liga nyitófordulójában.

84 – Varga József sérülése miatt az utolsó perceket emberhátrányban kénytelen lejátszani a Debrecen, mivel már mindhárom cserelehetőségüket kihasználták.

80′ – Svec Varga Józsefet buktatta hátulról, sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

78′ – Cserélt a Debrecen: Nagy helyett Nikolov folytatja a Debrecen védelmének jobb oldalán.

77′ – Sidibe ugratta ki két győri védő között Coulibaly-t, a csatár hosszú sarkot megcélző finom pöccintését a nagyszerű ütemben kimozduló Stevanovic bravúrral hárítani tudta.

75′ – A hazai tizenatos vonalánál Strestík cselezte ki védőjét, majd a hosszú oldalon, teljesen üresen érkező Trajkovic elé tálalt. A vendégek támadásban legaktívabb játékosa körülményes volt a labda átvétele közben, lövése nem jelentett veszélyt Verpecz kapujára.

69′ – A DVSC végezhetett el szabadrúgást jó 35 méterre a kaputól. Szakály gurította le Mészárosnak, a bombaerős, de középre tartó lövést Stevanovic szögletre öklözte.

65′ – Az ETO becsülettel próbálkozik, birtokolja a labdát, de ritkán sikerül feltörni a magabiztosan záró Debrecen védelmét. A hazaiak nem erőltetik a támadásokat, a második félidő eddig eltelt perceiben jobbára kontratámadásokból próbálnak gólszerzési lehetőséget kialakítani.

Maradt-e még hit az ETO-ban? A hátralévő harminc percben három gólt kéne rúgnia a győri csapatnak a pontszerzéshez.

57′ – Kamber hatalmas bedobása egy pattanás után elkerülte a menteni igyekvő debreceni fejeket, az ötös hosszú oldalán nagy lendülettel érkezett Trajkovic, de Máté az utolsó pillanatban egy bravúros mozdulattal menteni tudott.

55′ – Harmadik cserelehetőségét is kihasználja a Győr: Varga Roland jött le, Marek Strestík állt be a helyére.

52′ – Nagy Zoltán kezezése után mutatott a meszes pontra Kassai, a védő sárga lapot kapott. A labdához odaálló Trajkovic gyengén, rosszul helyezve lőtte el a tizenegyest, Verpecz lábbal védett, így maradt 4-1.

52′ – BÜNTETŐ AZ ETO-NAK!

49′ – Korhut kapott sárga lapot szabálytalankodásért, az oldalvonalnál hevesen reklamáló Kondás Elemért szóban figyelmeztette Kassai Viktor.

47′ – Győri szabadrúgással kezdődött a második negyvenöt perc: Varga Roland kísérletét (az első félidőben csereként beállt) Verpecz magabiztosan húzta le a felső léc alól.

Pintér Attila a szünetben is cserélt: Ahjupera helyén Dina folytatja. Hazai oldalon Coulibaly állt be Rezes helyett, így Sidibével közösen rohamozhatják tovább az ETO kapuját.

46′ – A Győr kezdte a második játékrészt

Az első félidő első tíz percében mindössze két perc leforgása alatt kétgólos előnyhöz jutott a Debrecen, az ETO azonban egy perccel a második gól után szépíteni tudott Nemanja Andric góljával. Ezután az ETO-nak egyenlítési lehetőségei is voltak, a félidő végére azonban három góllal is elhúzott a tavalyi bajnok. Nehéz második félidő vár az ETO-ra.

Első félidő

45’+ – A DEBRECEN ISMÉT NÖVELTE ELŐNYÉT! A háromperces hosszabbítás első percében Andric hagyott ki egy nagyszerű kiugratás után egy gólszerzési lehetőséget, Verpecz védése után az ellentámadás végén a tizenhatoson belül hidegvérű cseleket bemutató Kulcsár növelni tudta a hazaiak előnyét. 4-1

41′ – Kronaveter kapott sárga lapot, Nagy Zoltánnal szemben szabálytalankodott.

39′ – Egy győri támadás és Svec jobb oldali beadása után,a labda átívelt a kimozduló Novakovic kezei fölött, de Varga Roland nem találta el az üres kaput. A debreceni hálóőr szerencsétlenül fogott földet az esetnél, percekig ápolni kellett, nem tudta folytatni tudta a játékot. Helyére Verpecz István érkezett.

32′ – Változtatásra szánta el magát Pintér Attila: Pátkai Máté helyére a szintén friss igazolás, a szlovén Rok Kronaveter állt be a középpályára.

26′ – Rezes lőtt a 16-os bal oldali csücskétől a kapu fölé.

’21 – ÚJRA KÉT GÓL A KÜLÖNBSÉG! Szakály ugratta ki Rezest a bal oldalon, aki középre adott, és az érkező Sidibe hét méterről, jobbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 3-1

11′- SZÉPÍTETT A GYŐR! A nyáron igazolt Nemanja Andric tört be a 16-oson belülre a bal oldalon egy védő szorításában, majd ballal 10 méterről lőtt. Nenad Novakovic számára könnyű csemegének ígérkezett a labda, de elvétette azt, így a labda a keze és a lába között áthaladva a kapu közepében landolt. Szerencsés gól volt. 2-1

10′ – MÁR 2-0! Kulcsár ment el a jobb oldalon, majd az alapvonal közeléből élesen középre adott, amelyet Sztevanovic csak kiöklözni tudott, de éppen a jobb oldalon érkező Sidibéhez, aki 14 méterről lőtt. A középen, hat méterre álló Szakály Péter még belecsúsztatott a labdába, amely így a léc alatt kötött ki. 2-0

8′ – VEZET A DEBRECEN! Varga ezúttal jobbról ívelt középre, a szögletzászló közeléből. A labda egy fejről felpattant, amelyre Szasa Sztevanovic ugrott fel, el is kapta, de ráesett egy játékostársára, így aztán kiejtette azt. Ezt a visszatérő Ibrahima Sidibe köszönte és 6 méterről, jobbal az üres kapu közepébe lőtt. 1-0

3′ – Varga József bal oldali beadása után Rezes László nem tudta jól eltalálni a labdát, így az végül átpattogott a kapu előtt.

Mindenképpen ez a találkozó az OTP Bank Liga 2012/3013-as szezonjának nyitófordulójának rangadója, hiszen a Debrecen a bajnokság címvédője, a győriek pedig a bronzérmesek.

1′ – Kassai játékvezető sípszavára a hazaiak kezdték a találkozót

A debreceniek már három tétmérkőzésen is túl vannak az idényben: a Szuperkupát büntetőkkel veszítették el a Videoton ellen, míg az albán Skenderbeut 3-1-es összesítéssel búcsúztatták a Bl-selejtezőjének második fordulójában.

Kezdőcsapatok:

Kondás Elemér öt helyen változtatott kezdőcsapatán a hétkőzi BL-selejtezőhöz képest, a Győrben pedig öt friss igazolás kapott helyet a kezdőben.

Debrecen: Novakovic – Nagy, Máté., Mészáros, Korhut – Ramos – Rezes, Varga, Szakály. – Kulcsár, Sidibe

Győri ETO: Stevanovic – Svec, Lipták, Lang, Tokody – Pátkai, Kamber, Trajkovic – Varga, Ahjupera, Andric