2012.08.25. 13:09

Ötödik sebességbe kapcsolt az ETO

Látványos támadófocival, 5-1 arányban győzte le a Kecskemét együttesét a Győri ETO FC az NB I ötödik fordulójában.

Ötletes, helyzetekben gazdag és helyenkét látványos támadójáték, öt rúgott és egy kapott gól volt a Győri ETO FC mérlege szombat este a Kecskemét csapata ellen, ezzel sorozatban harmadik győzelmét aratta az OTP Bank Ligában Pintér Attila együttese, a Kecskemét pedig továbbra is nyeretlen a bajnokságban és továbbra sem szerzett még pontot Győrben. Az ETO öt gólját öt különböző labdarúgó szerezte, név szerint: Varga, Koltai, Strestík, Kamber és Kronaveter.

Már a második percben közel járt a vezetés megszerzéséhez a Győr, Trajkovic kiváló ütemű kiugratása után Koltai teljesen egyedül vezethette a labdát Antal kapujára, ám ekkor a kecskeméti kapus még menteni tudott. Az elpuskázott lehetőség nem szegte a győri játékosok kedvét, akik futószalagon alakították ki a gólszerzési lehetőségeket a váratlanul kevés ellenállást kifejtő Kecskeméttel szemben. A 8. percben a végig energikusan és ötletesen futballozó Varga Roland törte meg a gólcsendet Koltai Tamás pontos beadása után (1-0). Varga harmadik gólját szerezte idei ötödik mérkőzésén. Az első húsz percben a vendégek távoli lövésekkel veszélyeztettek, de igazi gólszerzési lehetőséget nem sikerült kialakítaniuk.

Varga gólja után húsz perccel máris növelte előnyét a Győr. Az egész első félidőben csődöt mondó kecskeméti lestaktikát használta ki nagyszerűen a védelem mögül kiugró Varga, aki a kapust átemelve a hálóba is jutatta a labdát, de a csatárt mindeközben buktató Antal szabálytalanságát látva nem adta meg a gólt a játékvezető, büntetőt ítélt és kiállította a vendégek kapusát. A pályáról elküldött kapus helyére a 300. NB I-es mérkőzésén kesztyűt húzó Németh Gábor állt be a kapuba. Nem egy álomszerű jubilálás.

Az ETO idei negyedik büntetőjéhez az első gólt előkészítő Koltai állt oda, és megszakítva az ETO játékosok rossz sorozatát (az első három fordulóban három győri büntető maradt kihasználatlanul) higgadtan értékesítette tizenegyest (2-0). A tíz emberre fogyatkozott és kétgólos hátrányba került Kecskemétnek nem sok esélye maradt a pontszerzésre.

Az ETO a biztos vezetés tudatában sem vett vissza a lendületéből, a 38. percben egy szögletet követő kavarodás és sokadik beívelés után Marek Strestík a kapu torkából fejjel szerezte meg a hazaiak harmadik gólját (3-0), ezzel végleg eldöntve a három pont sorsát.

A 60. percben Jorginho révén egy apró reménysugár villant fel a Kecskemét játékosai számára. A brazil támadó a győri védelem rövidzárlatát kihasználva szerezte meg a KTE szépítő gólját (3-1), de a Győr győzelmére még így sem jelentett veszélyt a becsülettel próbálkozó, de az újra válogatott formában futballozó Lipták Zoltán vezette védelem ellenszerét nem találó Kecskemét együttese.

Negyedórával a mérkőzés vége előtt Djordje Kamber állította vissza a háromgólos különbséget egy szépségdíjas távoli lövés után (4-1), a 80. percben pedig Varga Roland foglalta keretbe nagyszerű teljesítményét, mikor a jobb szélről érkező beadásával kihagyhatatlan helyzetbe hozta a második félidőben csereként beállt Rok Kronavtert. A szlovén támadó az ETO mezében lőtt másdoik gólját lesállás előzte meg, de a játékvezető megadta a találatot (5-1).

Az utolsó tíz percben akár hatra is növelhette volna góljai számát az ETO, de újabb gól már nem született a mérkőzésen. A Kaposvár és a Siófok legyőzése után sorozatban harmadik győzelmét aratta a Győri ETO FC és ezzel öt forduló után tíz pontra növelte pontjai számát, ideiglenesen pedig felkapaszkodott a dobogó legalsó fokára, de az ötödik forduló (a cikk alján található) eredménysora még nem teljes.

Edzői vélemények:

Pintér Attila: Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki az első félidőben, akár háromgólosnál nagyobb különbséggel is vonulhattunk volna a szünetre.A második félidőben bizonytalanabbá vált a csapat teljesítménye, de a bekapott gól után rendeztünk sorainkat és újabb gólokat szereztünk. A továbbiakban is keményen fogunk dolgozni és mindent megteszünk, hogy hasonlóan szép győzelmekkel örvendeztessük meg a győri közönséget.

Török László: Gratulálok Pintér Attillának és a Győrnek, nagyszerű gólokat szereztek. A félidőben, háromgólos hátránynál próbáltam lelket önteni a csapatomba, szereztünk is egy gólt, de emberhátrányban többre már nem voltunk képesek.

A mérkőzésről készült beharangozó írásunkat itt olvashatja:

Oly távol, és mégis oly közel. Győr és Kecskemét városát 210 kilométer választja el egymástól, mégis nagyon hasonló hangulat uralkodott a két város labdarúgócsapatának háza táján és a szurkolók körében az OTP Bank Liga első fordulóit követően. Segítünk: nem örömteli. A bajnokság ötödik játéknapján és utolsó igazi nyári hétvégéjén a két együttes egymás ellen javíthat eddigi mérlegén és a tabellán elfoglalt pozícióján (7. vs. 13.). Szombaton 18.30 órakor Győri ETO FC-Kecskeméti TE mérkőzést rendeznek a győri ETO Parkban.

A nyáron Kecskemétről és Győrből is meghatározó labdarúgók távoztak, de jópáran érkeztek is. A KTE keretének többek között Lencse László (Videoton), Tököli Attila (Paks) vagy a Fradihoz igazolt szerb duó, Alempijevic és Cokic intett búcsút, a felsorolt játékosok pótlására érkezett két brazil támadó (Jorginho és Tarabai), valamint a kecskemétiek eddig leggólerősebb játékosa, az MTK és a Kaposvár ellen is eredményes Sós Márkó.

Győrből szintén távoztak (Babic, Fehér, Pilibaitis, Ji-Paraná) és érkeztek (Kronaveter, Svec, Lipták, Dina, Andric) szép számmal a nyári hónapok alatt, az új játékosok csapatba építése mellett azonban a védelmet sújtó sérülések okoztak igazán nagy fejtörést Pintér Attila vezetőedzőnek és nehezítették a győriek bajnoki rajtját. A Debrecentől elszenvedett vereség (4-1) és a Haladás ellen elért döntetlen (1-1) után két hátrányból megfordított és a hajrában kiharcolt győzelemmel kozmetikázott és kúszott fel a tabellán az ETO a 7. helyig, de a mutatott játék még a Kaposvár és a Siófok ellen sem közelített a csúcsformához.

A Kecskemét az első négy fordulóban idegenben két vállalható eredménnyel, egy Debrecentől elszenvedett vereséggel (2-1) és egy a Ferencváros otthonában elért döntetlennel (1-1) kezdett, a hazai környezetben két meccsen szerzett egy pont (MTK 1-1, Kaposvár 1-2) azonban azt jelentette, négy mérkőzés után nyeretlenül, két ponttal a 13. helyen szerénykedik a bajnokság kezdetén a tabella közepét megcélzó KTE.

Érdekesség, hogy a Győr és a Kecskemét is mind a négy-négy bajnoki mérkőzésén kapott és rúgott is gólt egyaránt, ami jól mutatja, két támadó szellemű, de a védelemben még nem teljesen összeszokott együttes találkozik. Az egymás elleni mérleg szinte teljesen kiegyenlített, viszont egyik csapat sem tudott még idegenben nyerni a másik ellen, de a döntetlen is ritka madár a két csapat mérkőzésein. Nyolc lejátszott mérkőzésből mindössze egyetlen (kecskeméti) összecsapás végződött pontosztozkodással (3-3, 2010/2011), ezt leszámítva minden alkalommal a pályaválasztó fél örülhetett a három pontnak. A Kecskemét pontból nullát, de rúgott gólból is mindössze egyet tud felmutatni négy Győrben lejátszott mérkőzéséből.

A Győri ETO szurkolói nem csak a történelem, de a jelen miatt is bizakodva várhatják az esti mérkőzést. Az elmúlt két fordulóban aratott két győzelem mellett a nyáron megsérült Djordjevic visszatérése és a csapattal végzett teljes értékű edzésmunkája adhat okot az örömre, de Stanisic és az arccsonttörést szenvedett Völgyi bevetésére sem kell már sokat várni. Míg előbbi a rehabilitáció utolsó simításait végzi, utóbbi már szerepet kapott a fiatalok között a ZTE elleni NB II-es mérkőzésen.

A Győri ETO várható összeállítását illetően sok újdonságra nem számíthatunk a Siófokon pályára küldött kezdő tizenegyhez képest. Stevanovic kirobbanthatatlan a kapuból, a védelem egyetlen kérdése, hogy a fiatal Lang kap lehetőséget, vagy, ahogy az elmúlt mérkőzéseken már többször, Kamber húzódik hátra a középpályáról Lipták Zoltán mellé. Trajkovic és Koltai futómennyisége nem hiányozhat a középpályáról, ahogy a meccsről-meccsre meggyőző teljesítményt nyújtó, eddig négy mérkőzésen két gólt szerző Varga Roland kreativitása és sebessége sem a támadó harmadból. A további gólfelelősök várhatóan Mihai Dina és Marek Strestík lesznek.

Várható kezdőcsapatok:

Győri ETO FC: Stevanovic – Svec, Lipták, Lang, Dinjar – Trajkovics, Kamber, Koltai – Strestík, Dina, Varga R (Vezetőedző: Pintér Attila)

Kecskeméti TE: Németh G. – Sós, Vaskó, Balogh, Forró – Bori, Farkas, Tarabai, Savic, Pekár – Jorginho (Vezetőedző: Török László)

Az előzetesen kihirdetett 16.00 órás kezdés helyett, a nagy hőség miatt 18.30-kor kezdődő mérkőzésről és a találkozó legfontosabb történéseiről a Győr Plusz Online élőben tudósít.