Párizs 2024 – Márton Anna is 16 közé jutott a női kardozóknál

MTI Fotó: MTI/Illyés Tibor
2024.07.29. 12:08

Harmadikként Márton Anna is biztosította helyét a legjobb 16 között a női kardozók hétfői olimpiai versenyében.

A venezuelai Katherine Paredes Torres magabiztos búcsúztatása után jóval erősebb ellenfél várt a csapatban világbajnok, egyéniben három éve olimpiai negyedik helyezett magyar vívóra. A világranglistán negyedik spanyol Lucia Martin Portuguest kellett legyőznie, és ezt magabiztos produkcióval meg is tette: 15-8-ra nyert.

Döcögve indult a mérkőzés, Márton Anna eleinte sokat vitatkozott a bíróval, piros lapot kapott és ezzel együtt pont járt ellenfelének. A magyar vívó ettől csak még agresszívabban támadott, míg a spanyol közbevágásokkal próbálkozott. A Martin Portuguesnél egy fejjel magasabb Márton taktikája jobban érvényesült, 8-5-ös vezetéssel mehetett pihenőre.     A folytatásban már nem változott a helyzet, gyorsan 13-6 lett az eredmény, végül Márton hét tus különbséggel nyerte az asszót.
 Ellenfele a 16 között Pusztai Liza lesz 14.30-kor.