2012.11.23. 13:29

Remek győzelem

Hat Agro-UNI Győr-Tarsus 81-72 (23-16, 21-17, 14-14, 23-25)

Győr, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 5. forduló, 700 néző. V.: Bayot (belga), Unsworth (angol), Rohacky (osztrák).

Győr: HURST 15/9, Raksányi 4, Simon, NAGY-BUJDOSÓ 16, SHEGOG 16. Cs.: KUBLINA 17/3, RASHEED 13/9, Laklóth. Edző: Fűzy Ákos.

Tarsus: Doron 12, ROBINSON 15, VALDEMORO 17/3, Can 12, Milton-Jones 12. Cs.: Colakoglu, Talaslioglu, Jansone 2, Askin 2. Edző: Erdal Yegin.

Nagy-Bujdosó kosarával indult a találkozó, s lendületben is maradt a hazai gárda, hiszen 7-2-re vezetett három perc után. Egy labdaeladás, illetve egy védekezési hiba után egy pontra jött fel a Tarsus. Shegog szép lefordulás után törte meg a győri kosárcsendet, majd Hurst dobott fontos pillanatban triplát, így a 7. perc közepén négy ponttal vezetett a győri gárda (12-8). Időt is kért a törökök edzője. A játék képe nem változott, amikor kellett, mindig volt valaki a győrieknél, aki higgadt maradt, s rögtön 18-10 lett az állás – ide. Kár, Nagy Bujdosó három kimaradt büntetőjéért.

A győriek szerezték a második negyed első kosarát is, a védekezés is jól működött, a dobások pontosságával azonban akadtak gondok, szerencsére a túlsó oldalon is. Bőven tíz pont fölötti lehetett volna a győri vezetés, ha legalább egy triplakísérlet beesik. A szakasz második győri kosarára azonban továbbra is várni kellett. Na, nem sokat, Kublina végre megtalálta az ideális ívet a gyűrűbe. Akárcsak Rasheed, aki egy hármassal kétszámjegyűre hízlalta a különbséget (14. perc: 30-20). Shegog két kosara után egyre szebben mutatott az eredményjelző. A hazaiak lepattanózásban is jobbak voltak, hogy ne legyen még nagyobb a különbség, arról Valdemoro gondoskodott egy hármassal (36-25). Bő két perccel a nagyszünet előtt a zavarodottság jelei mutatkoztak a vendégeknél – még a labdát is kidobták az oldalvonalon túlra -, amit Shegog tovább erősített (42-25). Elég volt pár hiba azonban, s ezt 6-0-val büntette a Tarsus, közelebb férkőzve így a hazaiakhoz (42-31). A török edző azonban nem bírt az idegeivel, amit egy technikaival büntetett az amúgy sem szívbajos játékvezetői trió. A két büntetőt Hurst értékesítette is, a labda maradt a győrieknél, de a négy másodperc már nem volt elég egy újabb kosárhoz, sőt, Robinson fülelte le a passzt, s dobott kosarat. Így is jelentős előnnyel mehetett pihenőre a magyar bajnok (44-33).

A szünetben Fűzy András, a klub társadalmi elnöke 15-15 labdát ajándékozott a városban működő nyolc kenguru központnak, majd az U13-as korosztály bemutatóját figyelhette a közönség.

Idegesen kezdődött a második félidő, másfél perc után Can dobott kosarat, tízen belülre hozva ezzel csapatát. Shegog jegyezte a negyed első hazai találatát, de több ízben előfordult, hogy Raksányiék dobásig sem jutottak a támadóidő alatt. Időt kért Fűzy Ákos, ráfért tanítványaira egy kis szusszanás és egy-két edzői intelem. Nem tudni, mit mondott pontosan a győri szakember, de Nagy-Bujdosó kosárral jelezte, megértette a hallottakat (48-39). Kublina két fontos találatával ismét tíz fölé nőtt a különbség, s ez nem is változott a negyed végéig.

Robinson, majd Shegog volt a pontszerző, azaz egy perc után semmi sem változott. Rasheed a félkörön túlról talált be, megnyugtatva ezzel ismét a győri csapatot (63-49). A törökök próbáltak felzárkózni, de a győri csapat nagyon jól játszott, tetszetős akciók végén volt eredményes Kublina és Nagy-Bujdosó is. A lett egy hármast is beemelt, így továbbra is kellő távolságban sikerült tartani a Tarsust. Az utolsó négy percnek 72-61-es győri vezetéssel vághattak neki a felek. Hurst hármasa után a 38. percben eldőlni látszott a találkozó (75-64), ami Rasheed indítás utáni kosarával realizálódott is. Kevesebb mint egy perccel a vége előtt 77-66-nál a közönség már ünnepelte kedvenceit, akik harmadik győzelmüket aratták a sorozatban, s újabb lépést tettek a továbbjutás felé.

Fűzy Ákos: – Boldog vagyok a győzelem miatt. Vannak gondjaink, de ezt negyven percre most elfelejtettük. Küzdünk saját magunkkal, de most egységesek voltunk, s ezt az utat kell tovább követnünk.

Erdal Yegin: – A mai meccsen volt egy-két kulcsmomentum, amikor nem tudtuk átvenni a vezetést. Lepattanókban nem tudtuk felvenni a harcot a hazaiakkal, palánk alatt voltak gondjaink, támadásban pedig nem voltunk szervezettek. Ez együttesen vezetett a vereségünkhöz.

Amaya Valdemoro: – Gratulálok a győrieknek, nagyon jól játszottak. Csapatként voltak erősek. Tovább küzdünk az első győzelmünkért.

Ieva Kublina: – Amint az eredmény mutatja, ma nagyon egységesek voltunk, s ha így játszunk, mindig van esély a győzelemre.

Szöveg: gyorikosar.hu

Fotó: Marcali Gábor