2015.10.20. 14:30

Remekeltek a győri úszók

17 ország 300 úszója képviselte magát a 24. alkalommal megrendezett, hagyományos St. Dizier Meeting-en. Erős mezőny gyűlt össze, 16 olyan versenyző is rajtkőre állt, aki az idei világbajnokságon is részt vett.

A Győri Úszósport Egyesület 6 sportolóval vett részt a rangos eseményen. A franciaországi viadalon Jakabos Zsuzsanna, Gyurinovics Fanni, Karin Tomeckova, Takács Krisztián, Balog Gábor és Lobanovszkij Maxim képviselte a győri klubot, nem is akárhogyan. A GYÚSE végzett ugyanis az összesített éremtábla tetején, 11 aranyérem került ugyanis városunk sportolóinak nyakába.

Kiemelkedően szerepelt Jakabos Zsuzsanna, aki négy versenycsúcsot úszott. Ám Gyurinovics Fanni, Balog Gábor és Takács Krisztián sem vallott szégyent. Fanni fiatal kora ellenére rendszeresen ott volt a felnőtt számok döntőiben, korosztályában pedig hazavihette a legeredményesebb versenyzőnek járó különdíjat is. Valamennyien jobb időket úsztak, mint a tavaly ugyanekkor. A verseny jó próba volt a rövidpályás országos bajnokság előtt, most azonban következhetnek a szürke hétköznapok napi három edzéssel.