Ria, Ria, Hungária – zúg az Aréna lelátója – FOTÓK!

2014.12.07. 23:19

Igazi parázs csatát vívott egymással a magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokság hivatalos megnyitóját követően Magyarország és Oroszország. Az ünnepélyes megnyitón Vetési Iván a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke, illetve Borkai Zsolt Győr polgármestere köszöntötte a szurkolókat. Ezt követően felzúgott a lelátó. Ria, Ria, Hungária…

Kovacsics Anikó szerezte az Európa-bajnokság első magyar gólját, amire gyorsan jött az orosz válasz, sőt a Győri Audi ETO-s Ana Sen révén a vezetés is meglett. Kapkodva játszott válogatottunk az első öt perc alatt, Oroszország pedig büntet, 1-4. Időt is kért gyorsan Németh András, ám úgy tűnt az intelmek kevésnek bizonyultak. A 11. percben aztán Kovacsics töri meg a tíz perce tartó gólcsendet és megszerzi második találatunkat is.

A félidő közepére kezdett összeállni a csapat, ám ez még csak abban mutatkozott meg, hogy betaláltunk az orosz kapuba. A felkészülési mérkőzések során jól begyakorolt vészkapust is bevetettünk, úgy tűnt ez kicsit meglepte az ellenfelünket, ám így is tartották a három gólos fórjukat. Sőt már öt is volt közte, mire a magyar válogatott nagyjából összeszedte magát. Az utolsó öt percre már klappolt minden, összeállt a támadójáték, néhány Herr védés és magyar gólok. A félidőt jelentő sípszóig sikerült egyre csökkenteni a különbséget, így 14-15-ös orosz vezetéssel vonultak öltözőbe a felek.

A fordulás után büntetőből egyenlítettünk, majd Bódi és Kovacsics góljaival kettővel is vezettünk. Ezt követően gyorsan kapcsoltak az oroszok és egalizáltak. Fej-fej mellett mentek a következő percekben a csapatok, ám többnyire az oroszok voltak lépéselőnyben, mi pedig küzdhettünk az egyenlítésért. Tíz perccel a vége előtt, hosszú percek után újra sikerült kettőre módosítania a különbséget az oroszoknak, joggal kért tehát időt Németh András. Jót tett a lányoknak, sikerült az egyenlítés, 27-27, sőt Mayer a vezetést is megszerezte öt perccel a vége előtt.

A 27. percben aztán büntetőhöz jut válogatottunk, Kovacsics Anikó nem hibáz, 29-27. Robban az Aréna. A 29. percben Ana Sen nehezíti meg a magyarok dolgát, már csak egy közte. Az utolsó percben pedig a 29-29 is megvan az oroszoknak. A hátralévő 10 másodperc kevésnek bizonyult változtatni a végeredményen. Döntetlennel zárta válogatottunk első csoportmeccsét az EB-n.

A magyar válogatott legjobbja Triscsuk Krisztina lett, míg az oroszoknál Daria Dmitrieva.

Németh András: „Nagyon bután kezdtük a mérkőzést és csak arra tudok gondolni, hogy nem tudtuk 100%-osan tisztázni a támadó dolgokat. Nehéz ilyen magas emberek ellen készülni, ezt nem is sikerült begyakorolni rendesen, és félreértések is voltak. Azt éreztük, hogy ahhoz képest, hogy az előző világjátékokon nem vett részt Oroszország még mindig a világ elitjéhez tartoznak. A hibás rész után egész jól sikerült játszani, ráadásul az újoncok, a fiatalok is jól tudtak hozzá tenni. Ezután csak javulni fogunk. Nagyon tetszett, ahogyan küzdöttek a lányok, a végén pedig tőlünk független dolgok miatt meg kellett elégednünk a döntetlennel.”

Planéta Szimonetta: „A meccset elég rosszul kezdtük, aztán összeálltunk a végén pedig sikerült egy kiegyenlített mérkőzést játszanunk. Olyan hibákat követtünk el, amiből tudunk tanulni és kijavíthatjuk a következő mérkőzésekre.”

Evgeny Trefilov: „Az első meccsünk volt az EB-n, ráadásul a rendező ország ellen. Összességében pozitívan értékelem, kezdésnek jó lesz. Innen lehet tovább lépni.”