2018.09.30. 13:01

‘Rossz kezdés, sikeres befejezés’

Ismét két pontot szereztünk a férfi kézilabda NBI/B nyugati csoportjában a Veszprém kiváló utánpótlás csapata ellen.

Az álmos kezdést és a sok pontatlan lövést követően a győri fiúk összeszedték magukat mind védekezésben mind támadásban. Vezetőedzőnk több cserére kényszerült az első negyedórát követően, ám Sokoray és Győri-Dani is remekül teljesített, így az ő vezényletükkel folyamatosan javult a csapat játéka. A 18. percben az ellenfél beállította a legnagyobb különbséget, a Veszprém hét gólos előnyre tett szert.

A folyamatos felzárkózást egy ellenállhatatlan utolsó öt perccel tetézte a csapat, a kemény védőfalnak köszönhetően zsinórban öt gólt zúdítottak a hálóba a zöld mezesek. A 29. percben Pulai hetesvédését követően csapatunk már az egyenlítésért támadhatott. Utolsó másodperces góljával Paár egyenlített így 14-14-es félidei eredménnyel mehettek a csapatok a pihenőre.

Galériánkért kattints a fotóra!

A második félidőt a Veszprém csapata kezdhette és egy hetes góllal szerezte vissza a vezetést. A 33. percben Sokoray egész pályás góljával már nálunk volt az előny. Ezt követően öt perces gólcsendet tört meg a Veszprém a 38.percben, melyre azonnal válaszolni tudtak a győriek (17-16). A második félidő közepén csapatunk védekezésben dekoncentrált volt, így kettős emberhátrányba kerültünk, csak úgy mint a veszprémiek, akik többször is rosszul cseréltek és szintén négy mezőnyjátékosuk volt pályán. Azonban az ETO jött ki jobban a rengeteg kiállításból és gyarapította előnyét négy gólosra (23-19). A 26.percben Pulai újabb bravúrjait követően újból támadhatott a csapat az ötgólos vezetésért, melyet Sokoray ki is használt(26-21). Szintén utolsó másodperces góllal zárult a félidő, azonban ezúttal a Veszprém csapata talált a kapuba, így alakítva a mérkőzés végeredményét 26-23-ra.

Agrofeed ETO-SZESE – Telekom Veszprém U21 26-23 /14-14/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, PULAI, Szabó 5, SOKORAY 6, Bella, Kőhalmi 1, GYŐRI-DANI, Goór 3, Iváncsik , Kovácsovics, Vékony, Papp 2, Czene, Schneider 2, Hollós, Paár 6, edző: Deáki István.

Deáki István: Rossz kezdés, sikeres befejezés.