Sérülés után ifi vb

2015.07.23. 12:06

Zajlik az élet a Győri Atlétikai Club atlétika szakosztályának háza táján. Az közelmúltban az Ifjúsági Világbajnokságon bizonyított Sorok Klaudia, aki majd fél éves kihagyás után szerepelt a nemzetközi viadalon.

A közelmúltban, Kolumbiában rendezték meg az atlétikai Ifjúsági Világbajnokságot, ahol a Győri Atlétikai Club színeit ketten, egy sportoló és egy edző képviselte. Sorok Klaudia valamint edzője, Farkas Roland is tagja volt az utazó keretnek. Utóbbi nemcsak Klaudiát, hanem az ifjúsági válogatott több tagjának is segített a verseny alatt.

Sorok Klaudia 100 méteres gátfutásban állt rajthoz, ahol az előfutamokból idei legjobb eredménnyel továbbjutott az elődöntőbe. Itt futamában a 6. helyen ért célba, ami a döntőhöz nem volt elég, de összességében nem lehet elégedetlen, az elődöntőben is javítani tudott, így összesítésben a 13. helyen végzett. Ám hozzá kell tenni, hogy Klaudia felkészülését sérülés nehezítette. 3 hónapos kihagyás után kiderült, hogy lábtörése nem javul, így decemberben meg kellett műteni, amely újabb 3 hónapos szünet és rehabilitációt követett. A tavaly EYOT győztes, Ifjúsági Olimpián, negyedik helyen végző gátfutó 12 hét felkészüléssel érte el ezt az eredményt. A továbbiakban Klaudia már a Felnőtt Országos Bajnokságra készül.

Egyéb érdelesség a klub háza tájáról, hogy a nemrégiben megrendezett Szenior Országos Bajnokságon is remekül teljesítettek Petrahn Barbara tanítványai. Szilágyi Gábor 200 méteren (22,35) harmadik helyezést ért el,100 méteren hatodik lett (11,39). Bódis Kornél 100 illetve 200 méteres síkfutásban is a negyedik helyet szerezte meg. (11,10 és 22,45). Grill Dániel 200 méteren (25,27) kilencedik lett, 100 méteren (12,55) pedig tizennegyedikként ért célba.