2017.03.18. 19:57

Simán nyertek a győri kosaras lányok

A Győr rendkívül simán, 22 pontos különbséggel győzött az MTK Budapest vendégeként a női kosárlabda NB I szombati mérkőzésén.

Eredmény:

MTK Budapest – CMB CARGO UNI Győr 49-71 (19-21, 10-18, 10-17, 10-15)

Laklóth hármasával kezdődött a mérkőzés, de az első negyedben még nem igazán sikerült ellépnünk a sereghajtótól, mely rutinos játékosai – különösen Zsovár – révén tartotta a lépést. A második szakaszban 5-0-val kezdtünk, de zsinórban öt pontot szerzett az MTK is. A folytatásban állandósult a 6-8 pontos különbség, mely a félidő előtt nem sokkal lett kétszámjegyű (27-37). A nagyszünetig még mindkét csapat két-két pontot szerzett. A fordulást követően a hazaiak 6-2-es szakasszal közelebb kerültek hozzánk, de aztán a szakasz hátralévő idejét mi nyertük 15-4-re, így megnyugtató előnyből várhattuk a zárófelvonást (39-56), melyet nagyszerű, 11-0-ás rohanással indítottunk. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó, a hátralévő időben a cserék is pályára tudtak lépni, egyedül a még mindig nem százszázalékos Hruscaková nem játszott, de ezen az estén ezt is elbírtuk – olvasható a beszámoló a gyorikosar.hu oldalon.