Simon Róbert Balázs: a gazdasági növekedést ösztönzi a költségvetés

Győr+
2014.12.22. 16:53

Az országgyűlés stabil költségvetést fogadott el, amely lehetővé teszi a családok erősítését és a béremeléseket, miközben az államháztartás hiánya és az államadósság is mérséklődhet 2015-ben – mondta Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő a jövő évi költségvetésről szóló sajtótájékoztatón a városházán.

Kifejtette, a 2015-ös költségvetés 2,5 százalékos gazdasági növekedéssel és 2,4 százalékos költségvetési hiánnyal számol, illetve további kiemelt cél az államadósság csökkentése.

Simon Róbert Balázs hangsúlyozta, a kormány kiemelt célkitűzése a családok támogatása és a gyermekvállalás elősegítése. A családi adókedvezmény eredményeként 240 milliárd forint marad a családoknál. 2015 júliusától új, családi otthonteremtési programok indulnak: már az egygyermekesek is igényelhetik és nem csak új lakás vásárlására vagy építésére, hanem használt lakásvásárlásra és meglévő lakás bővítésére is. Azt mondta: a banki elszámoltatás által mintegy 1100 milliárd forint jár vissza a családoknak, a törlesztőrészletek pedig 25 százalékkal csökkenek. Az idén januárban bevezetett gyed-extra pedig folytatódik – tette hozzá.

 

 

A 2020-ig tartó európai uniós fejlesztési ciklusban több mint 34 milliárd euró támogatás érkezik hazánkba, ami a hozzá szükséges társfinanszírozással együtt mintegy 12 ezer milliárd forintos fejlesztést jelent a következő évben. Ennek több mint felét gazdaságfejlesztésre és munkahelyteremtésre fordítják.

A nyugdíjakról szólva kiemelte, a kormány célja a nyugdíjak értékének megőrzése 2015-ben is, az infláció mértékével, 1,8 százalékkal fognak növekedni. Folytatódik a „Nők 40” program, amely lehetővé teszi, hogy a 40 év munkaviszonnyal rendelkező nők nyugdíjba menjenek.

A sajtótájékoztatón szó esett a jövőre induló fegyveres és rendvédelmi életpályamodellről is: a területen dolgozók béremelésére 44 milliárd forintot biztosít a 2015-ös büdzsé. Az ágazatban dolgozók illetménye 2015 júliusában 30 százalékkal nő. Ezt követően évente 5 százalékkal nőnek a bérek, úgyhogy 2019-re az emelés eléri az 50 százalékot.

 

Fotó: Marcali Gábor