2012.09.16. 12:26

Sovány győzelem a vérszegény Pécs ellen

Koltai Tamás góljával sorozatban ötödik bajnoki győzelmét aratta a Győri ETO FC, és egy pontra megközelítette a listavezető MTK csapatát.

A Győri ETO FC kevésbé látványos, de annál masszívabb játékkal gyűrte maga alá az ETO Parkba látogató PMFC-MATIAS csapatát az OTP Bank Liga 7. fordulójában. Pintér Attila csapata 1–0 arányban győzött Supka Attila legénysége ellen. A mérkőzés egyetlen gólját Koltai Tamás szerezte tizenegyesből az első félidőben, ezzel a válogatott Koltai utolsó két bajnoki mérkőzésén összesen négy gólt szerzett. A győri vezetés megszerzését követően, az első félidő végére felpörögtek az események, de a második félidőre (legfőképp kényszerű cseréinek köszönhetően) az ETO támadójátéka visszaesett, és a biztonságos védekezés mellett nem sok erő maradt a támadások befejezésére, ami olykor elégedetlenséget váltott ki az ETO Parkba kilátogató 3000 nézőből.

A Pécs becsülettel harcolt az egyenlítésért, Supka Attila cserékkel próbálta frissíteni csapatát, de nem volt ellenszerük a masszívan záró győri védelemmel szemben, a mérkőzés utolsó tíz percében a Győr ha pontosabb az utolsó passzoknál és befejezéseknél, akár két (vagy több) gólos győzelmet is arathatott volna. A végére maradt a minimális különbség, de az ETO így is megérdemelten szerezte meg sorozatban hetedik, a bajnokságban pedig ötödik győzelmét. Sikerével a Győr ismét második helyen áll az OTP Bank Liga táblázatán, egy ponttal lemaradva az első helyen álló és 17 pontos MTK csapatától.

Az NB I 7. fordulójának további eredményeit a cikk alján találja.

Edzői vélemények

Pintér Attila: „A kényszerű cserék meghatározták a második félidei játékunkat, de küzdésből és fegyelmezettségből jelesre vizsgázott a csapat. Ha szerencsésebbek lettünk volna a kapu előtt vagy az utolsó passzoknál, akár több góllal is nyerhettünk volna. Örülök a győzelemnek, fontos három pontot szereztünk.“

Supka Attila: „Csak a gól hiányzott a játékunkból, mindent megtettünk, jól is játszottunk, de sajnos ajándékoztunk egy tizenegyest az ellenfélnek.”

A mérkőzésről készült tudósítás, percről-percre:

Második félidő

93′ – Pécsi szabadrúgás volt a mérkőzés utolsó momentuma, a győri kapu fleszabadításának pillanatában a játékvezető lefújta a találkozót. Nem sziporkázott a Győr, szívós ellenfél volt a Pécs, de végül megérdemelten gyűjtötte be a három pontot és sorozatban hetedik (ötödik bajnoki) győzelmét az ETO.

92′ – Pátkai baloldali szabadrúgása veszélyesen tekeredett középre, Kamber csúsztatott bele, de dibusz ismét nagyszerűen védett. Marad az 1-0.

90′ – 3 perc lesz a ráadás.

88′ – Strestík ment szembe a kapuval nagy helyzetben egy kontra végén, 12 méterről lőtt, de nagyon gyengére sikerült a befejezés, ismét Dibusz nyerte a párharcot. Bebiztosíthatta volna az ETO a győzelmet.

83′ – Uzoma 24 méteres lövését fogta másodszorra Stevanovic.

81′ – Pátkai fejezett be fejjel egy győri kontrát, nem okozott nagy kihívást Dibusz kapusnak-

76′ – A pontrúgást Dinjar végezte el, lövés helyett ívelést választott. Kár érte.

75′ – Strestík előtt nyílt hatalmas terület a pécsi térfél jobb oldalán, Zeljkovic a tizenhatos vonala előtt buktatta a cseh csatárt, jutalma egy sárga lap.

– A meccs jelenlegi képe alapján az idő múlása a játék egyetlen eleme, ami közelebb viheti a Győrt a győzelemhez – a következő húsz perc választ ad majd arra, nem-e túl nagy kockázat a biztonsági (eredményörző) játék. A Pécs becsülettel próbálkozik, de egyszer sem került igazán közel a gólszerzéshez.

70′ – Supka Attila is kihasználtta harmadik cseréjét: Horváth A. helyén Nagy O.

65′ – A Győr fölénye kissé alábbhagyott a második félidőben, a hazaiak a második és harmadik csere óta nem igazán találják a ritmust.

63′ – Az imént beállt Stojmirovic próbált kiarcolni egy büntetőt anélkül, hogy Stevanovic hozzá ért volna: jutalma egy sárga lap színészkedésért.

59′ – A második pécsi csere: a vendégek egyik legaktívabb játékosa, Wittrédi hagyta el a pályát, helyén Zeljkovic kapott lehetőséget.

57′ – Varga Roland kapott álomszerű (25 méteres) kiugratást Kambertől, de a szintén kiválóan kimozduló Dibusz hatalmas bravúrral menteni tudott.

55′ – Pintér Attila nem várt sokat a harmadik cseréjével: Mihai Dina le, a győri kedvenc Pátkai Máté fel.

53′ – Cserél Supka Attila: a keveset mutató Ceolin helyén Stojmirovic a pályán.

52′ – A leshatáron kívülről kiugró Grumicot állítja meg a játékvezető, már nem először a mérkőzésen.

48′ – Reklamálásért Wittrédi kapott sárga lapot.

46′ – A Pécs kezdte a második játékrészt. A szünetben Pintér Attila ismét cserélt: Svec elyett Pilibaitis a pályán.

Első félidő

Koltai Tamás: “a helyzetkihasználásban javulnunk kell, a második féidőben rá kell tennünk még egy lapáttal, ha nyerni akarunk.” – nyilatkozta a meccs eddigi egyetlen góljának szerzője a szünetben.

45’+2 – A játékvezető két perc hosszabbítás után elrendeli a szünetet. A Győr labdabirtoklás tekintetében fölényben játszik, irányítja a játékot, de a helyzetek kihasználásával nem lehetnek elégedettek. A Pécsnek a második félidőben sokkal jobban ki kell nyílnia, ha pontot/pontokat akar szerezni a mérkőzésen.

45′ – Pécsi szabadrúgás és beívelés 25 méterre a győri kaputól – Stevanovic magabiztosan öleli magához.

42′ – Kronaveter is besárgul, a játékvezetőhöz intézett szavainak köszönhetően. Előtte Vargát lökte fel Uzoma a tizenhatos vonalán, Kornaveter az elmaradt sípszó miatt volt elégedetlen.

40′ – Marek Strestík kapott sárga lapott miután hátulról csúszott rá a pécsiek középpályására.

39′ – Dina révén újabb gólt szerzett az ETO, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A román csatár Dinjar bal oldali beadását követően bólintott a hálóba.

36′ – Újabb győri lehetőség, de Strestík passz helyett “kicselezte” magát a gólhelyzetből.

– Koltai Tamás öt gólos a bajnokságban, ezzel ő a győriek házi gólkirálya

34′ – Büntető az ETO-nak! Causic buktatta Stresítíket a tizenhatoson belül – a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott. A tiezenegyest Koltai magabiztosan értékesítette: Vezet a Győr! 1-0!

32′ – Grumic ugrott ki a beragadt győri védők között, egy az egyben vezthette a labdát a győri kapura, kissé hosszan szöktette magát, lövését Stevanovic óriási bravúrral (spárgával) védte.

29′ – Takács Ákos fejelte haza a labdát az utolsó pillanatban a nagy lendülettel berobbanó Ceolin elől. (Ceolin korábban a győriek játékosa volt.)

25′ – Az első közel félóra után megállapíthatjuk: inkább küzdelmes, mintsem látványos játékot látunk.

22′ – Pécsi lehetőség: Wittrédi lőtt 22 méterről, belsővel helyezett lövése két méterrel szállt a kapu mellé.

18′ – A győri Mihai Dina  kapott nagyszeű indítást, a tizenhatoson belülre érve Dibusz nagy bátorsággal vetette magát a labdára a csatár előtt.

16′ – Trajkovic nem tudja folytatni a játékot, helyén a szlovén Rok Kronaveter folytatja. Trajkovic az elsődleges hírek szerint részleges bokaszalag szakadást szenvedett.

13′ – Egy szerencsétlen ütközés után Trajkovic és Wittrédi is a földön marad, rövid ápolás után pécsi szabadrúgással folytatódik a mérkőzés, a győri középpályást az oldalvonalnál drótozzák, 10 emberrel a Győr.

11′ – Wittrédi ívelte középre a Pécs első szögletét, nem alakult ki gólhelyzet a pontrúgásból.

9′ – Varga Roland kemény és távoli lövése akadt el Krejciben, a PMFC védőjében.

3000 néző látogatott ki az ETO Parkba a mérkőzésre.

4′ – Dina indította Koltait a jobbszélen, Bodnár mentett szögletre. A szögletből majdnem megszerezte a vezetést az ETO: az ötösről fejelő Strestíket csak a felsőléc választotta el a vezetés megszerzésétől.

1′ – A Győr kezdte a mérkőzést. A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek piros felsőben és fekete nadrágban játszanak.

– A bajnokság eddig lejátszott hat fordulójában a Győr rúgta a legtöbb (15), a Pécs pedig (holtversenyben) a legkevesebb (6) gólt.

– A Győr a 3., a Pécs a 12. helyről várja az összecsapást.

– Eltiltottja sem a Győrnek, sem a Pécsnek nincs, sérülés miatt hiányzókat azonban mindkét oldalon találunk: az ETO-nál Stanisic és Tokody, a pécsieknél Okoronkwo és a volt győri, Bajzát a hiányzó.

– A két csapat korábbi eredményeihez, valamint Pintér Attila és Supka Attila mérkőzés előtti nyilatkozataihoz olvassa el a közvetítés alatt található beharangozó írásunkat.

Keződcsapatok:

Győri ETO FC: Stevanovic – Svec, Lipták, Takács, Dinjar – Kamber, Trajkovic, Strestík – Koltai, Varga, Dina

PMFC: Dibusz – Bodnár, Krejci, Causic, Panikvar – Uzoma, Akassou, Horváth A., Wittrédi – Grumic,Ceolin

A mérkőzésről készült beharangozó írásunkat alább olvashatja:

Közel kéthetes válogatott szünet és két Ligakupa kört követően a hétvégén a 7. fordulóval folytatódtak (folytatódnak) az OTP Bank Liga küzdelmei. Vasárnapra két mérkőzés maradt: a Debrecen 18.30 órától a Budapest Honvéd együttesét fogadja, a hét utolsó napjának másik mérkőzésén pedig a Pécsi MFC lép pályára az ETO Parkban. Győri oldalon bíztató előjelekkel, sorozatban aratott hat győzelemmel várják az újabb bajnoki fellépést, a pécsiek már közel sem lehetnek ilyen magabiztosak: utolsó öt bajnoki mérkőzésükön nyeretlenek, ezeken három pontot és három gólt szereztek, ráadásul vasárnap délután a bajnokság leggólerősebb csapatának otthonába látogatnak. 16.30: Győri ETO FC–PMFC!

A legutóbbi bajnoki fordulóban az ETO a bajnokság egyik legnehezebb pályájáról, a Diósgyőr otthonából hozott el három pontot (0–3) , többek között a magyar válogatott vb-selejtező mérkőzéseire is meghívót kapott Koltai Tamás klasszikus mesterhármasának köszönhetően. A Pécs a hatodik körben attól a Kecskeméttől kapott ki hazai környezetben, melyet az ETO egy héttel korábban 5–1 arányban múlt felül. Nem is kérdéses, hogy a vendégeknek jött jobban a vb-selejtezők miatti lélegzetbétel, míg Pintér Attila együttesénél az volt az elmúlt időszak legfontosabb feladata, hogy a csapat ne veszítse el a lendületét.

A kéthetes bajnoki szünetben megrendezett Ligakupa fordulókban mindkét együttes érdekelt volt: az ETO két győzelemmel (Honvéd-ETO 0–3, Győr-Haladás 5–1), nyolc rúgott és egy kapott góllal zárt, a Pécs Pakson minimális különbségű vereséget szenvedett (2–1) a Siófok ellen pedig döntetlent (1–1) ért el.

Míg a Győr utolsó húsz hazai mérkőzéséből tizenhetet megnyert, a Pécs utolsó tizenhat bajnokijából mindössze egyet tudott három szerzett ponttal zárni – nem is csoda, hogy Supka Attila, a pécsiek mestere a játékosok fejében szeretett volna rendet tenni:  „Bízom benne, hogy ez a két hét mindenkinek elég volt arra, hogy átgondolja azokat a problémákat, amik a csapaton belül, vagy körül voltak és most már tiszta fejjel tudnunk neki menni az ETO elleni bajnoki mérkőzésnek.“

„Azt hiszem, egy olyan csapat (ETO – a szerk.) ellen, ami támadófocit játszik, nekünk is könnyebb lesz játszanunk.“– nyilatkozta a vendégek mestere a PMFC hivatalos honlapjának.

A Győri ETO egyel kevesebb lejátszott mérkőzéssel is előkelő helyről, a tabella harmadik pozíciójából várhatja a vasárnap délutáni találkozót. A hat forduló alatt 13 pontot gyűjtött zöld-fehér együttest a Diósgyőr ellen hazai pályán gólnélküli döntetlenre végző Videoton egy ponttal, az Eger ellen simázó (3–0) MTK pedig négy egységgel előzi meg. Egy esetleges mai győzelemmel az ETO visszafoglalhatja második helyét a táblázaton, Pintér Attila ennek fényében győzelmet és egy kicsit többet is vár csapatától: „Szeretnénk folytatni jó sorozatunkat, ezért is játszottunk a Liga Kupa mérkőzésen “éles” csapattal, hiszen fontos volt, hogy ritmusban maradjunk. A válogatottak rendben visszatértek, így a hét közepétől újra teljes csapattal tudtunk készülni. A Pécs ellen mindenképpen győzelmet várok, szeretnénk a közönséget is kiszolgálni.“ – nyilatkozta az eto.hu-nak a győriek vezetőedzője.

A két csapat legutóbbi öt Győrben lejátszott mérkőzésén két hazai győzelem és két döntetlen mellett egy pécsi siker született, a mai lesz a két együttes történetének 85. összecsapása. Az összesített mérleg ha csakvékonyan is, de a győriek oldalára billen (34-29-24). A tavalyi szezonban a PMFC egy 3–0-s vereséggel távozott Győrből, a májusban lejátszott találkozón Takács Ákos és Koltai Tamás szerezték az ETO góljait.

A vsaárnap 16.30 órakor kezdődő Győri ETO FC-PMFC-MATIAS találkozót a televízió élőben közvetíti, de szokás szerint élő tudósításunkat is követhetik itt, a gyorplusz.hu-n.

OTP Bank Liga, 7. forduló: Győri ETO–PMFC-Matias