2015.08.29. 16:13

Szuperkupa győztes a Győri Audi ETO KC! – Fotógalériával!

Parázs fieszta, óriási hangulattal, nagyjából erre számítottunk előzetesen a női kézilabda Szuperkupával kapcsolatban. A győri fináléban a tavalyi bajnok FTC és hazai közönséget buzdítását élvező Győri Audi ETO KC csapott össze.

Fradi góllal indult a találkozó. Kovacsicz törte át elsőként Grimsbö hálóját, aztán jött a gyors győri válasz Korsóstól. Jó ideig felváltva estek a találatok, és az első félidő nagy részében a vendégek vezettek. Az esetek nagy százalékában csak eggyel, ám előfordult két-három gólos előny is. Aztán a 22. percre összeszedték magukat Ambros Martín lányait és először a találkozó folyamán átvették a vezetést, 10-9. Innentől kezdve viszont nem volt választása a Fradinak, domináltak a hazai zöld-fehérek és a szünetre már hárommal vezettek, 14-11.

A folytatásban sem kellett csalódni a kilátogató több ezer nézőnek, mindkét gárda bele adott mindent tőle telhetőt. Löke-ék sorra lőtték a góljaikat, volt, hogy hattal is mentek, míg Elek mester tanítványai csak próbáltak kapaszkodni. A félidő derekán aztán némiképp feljebb zárkóztak a fővárosiak. Aztán jött az újabb fellendülés a hazaiaknál és újra öt volt közte öt perccel a vége előtt. A mérkőzés utolsó perceiben már tombolt a hazai közönség, a csapat pedig ki is szolgáltak drukkereit. Magabiztosan 29-24-re győzött a Győri Audi ETO KC, ezzel bezsebelte idei első címét, a Szuperkupát!