2013.03.05. 10:25

Takaréklángon is biztos győzelem! Az ETO magabiztosan verte az ARAMISt Budaörsön!

ARAMIS SE – RÁBA ETO 1-8 (0-2)

Budaörs, Férfi NB I-es mérkőzés, 300 néző. V.: Viczián Z., Benyovszki Z., Flinta Z.

ARAMIS SE: Sikur L – Birinyi, Németh P., Sámson Zoltán, Csopaki István

Csere: Da Silva Ribeiro Roni, Frank P., Korozmán, Dávid R., Ragadics, Tóth, Tyukász

Edző: Frank Tamás.

Rába ETO: Balázs – Dróth, Fabio, Ramada, Lódi Tamás

Csere: Matkovics, Szeghy, Juanra, Harnisch, Bognár B., Bárdosi, Krasznai R.

Edző: Marcos Angulo.

Gólszerzők: Korozmán K. (24’), illetve Ramada (1’, 24’), Lódi T. (13’, 39’), Juanra (22’), Korozmán K. (öngól) (22’), Fabio (25”), Dróth Z. (39’)

Gyors vezetést szerzett Ramada találatával az ETO, a győri csapat már az első percekben magához ragadta az irányítást. Lódi T. 13. percben rúgott második gólja után azonban a faultok miatt visszaállt az ETO, így mérsékelt játékkal, de biztosan vezetett az ETO 2-0-ra a félidőben. A második félidőben aztán ritmust váltott az ETO, fölényes, gyors és szép játékkal magabiztosan nyerték meg 8-1-re, a rájátszás első mérkőzését a Budaörsi Sportcsarnokban. A második félidő 17. percében a 19 éves Krasznai Roland személyében újabb újoncot avatott Marcos Angulo, mellettük a többi fiatal is szerepet kapott, az ilyen különbséggel is megérdemelt győri győzelem megszerzésében.

Nagyon jól kezdett az ETO, az első pillanattól kezdve magához ragadta a kezdeményezést, és a 45. másodpercben már büntetőt is rúghatott, mivel Csopaki szándékos kezezése nyomán a játékvezetők a hat méteres pontra mutattak, amit Ramada magabiztosan értékesített. (1-0). Ezután mindkét csapat próbálkozott, lehetőségek voltak mindkét oldalon, de igazán nagy helyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem. Aztán a 12. percben Juanra labdáját Harnisch Ákos nagyon nagy helyzetből mellé rúgta, majd a gyors ellentámadásból Dávid Mihály, aki a kilépő Balázs Zoltánt át akarta emelni, de az ETO kapusa remek reflexszel szögletre tudott hárítani. Egy perc múlva Fabio lépett ki a védők közül, két kézzel ellökték, de a játékvezetők sípja néma maradt. A szögletből Ramada passzolta be a labdát, amit Lódi T. biztosan értékesített a hálóba. (2-0). Ezután az ETO visszaállt a védekezésre, mivel elkövetett már 5 szabálytalanságot és biztonsági védekezésre törekedett, az utolsó hét-nyolc percben a csapatok főleg a mezőnyben játszottak, veszélyes helyzetek nem alakultak ki, így az első félidő végén, ha mérsékelt játékkal is, de biztosan vezet a Győr 2-0 arányban.

A második félidőben a Rába ETO gyorsan dűlőre vitte a mérkőzésnek a kimenetelét, hiszen a 22 percben Juanra csodálatos oldalberúgását Fabio váltotta gólra (0-3), majd fél perc múlva Juanra kemény passzába Korozmán lépett bele, róla a saját kapujába jutott a labda (öngól) (0-4). Aztán újra játszadozás folyt a pályán különösebb esemény nem történt, majd egy csodálatos labdakihozatal után, Fabio a kilépő Sikur mellett a hosszú felső sarokba bombázta a labdát. (0-5). Az Aramis szépítőgólja a 24. percben esett, mikor a hazai Frank Péter átadását Korozmán lőtte a győri Balázs kapujába. (1-5). Majd a 25. percben Ramada szerzett labdát középen a kilépő Sikur felett biztosan emelt az Aramis kapujába (1-6). A 37. percben Csopaki hibája kihagyhatatlan helyzetbe hozta Dróthot, aki nem is hibázott. az üres kapuba lőtte a labdát, (1-7). Végül Harnisch-Lódi akció végén Lódi Tamás a kifutó Sikur bal lába felett átemelve jutott a labda a hazaiak hálójába, úgy hogy a labda a gólvonalon éppen csak áthaladt. (1-8). Ilyen arányban is megérdemelten nyert az ETO a második félidőben széteső Aramis csapat ellen 8-1-re. A második félidő 17. percében a 19 éves Krasznai Roland személyében újabb újoncot avatott Marcos Angulo, mellettük a többi fiatal is szerepet kapott a mai meccsen.

Marcos Angulo: Az első félidőben egy kicsit meglepett az Aramis játéka, jobban játszottak, mint az alapszakasz mérkőzésén. Azonban a szünetben megbeszéltük a problémákat és a második félidőben nyújtott magabiztos játékkal, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Gratulálok Rolandnak, egy újabb újonc bemutatkozásának az NB I-ben!

Lódi Tamás: Az első félidőben egy kicsit álmoskásan játszottunk, ennek eredménye képpen csak két gólos előnyre tettünk szert. Aztán a fordulás után a takaréklángból nagyobb lángra kaptunk, és így magabiztosan nyertük a mai találkozót.

Krasznai Roland: Már az is nagy meglepetés volt számomra, hogy az U19 forduló után behívtak az első csapat keretébe. Ennél már csak az volt nagyobb meglepetés, hogy ma játszhattam, óriási élmény és óriási boldogság volt az három és fél perc, amit a pályán tölthettem ezekkel a játékosokkal!

Fotók: Futsal-Nothing Else