Tiszta hajkefe

Győr+
2019.04.07. 12:58

Mint minden szépségápolási kellék, a hajkefék is hamar elkoszolódnak. Ezeket is tisztítani kell!

A hajkefék gyorsan koszossá válnak, különösen abban az esetben, ha hajhabot, lakkot, zselét is használunk a haj formázására. A hajszálak mellett találhatunk benne poratkákat és az elhalt hámsejtek is felhalmozódhatnak benne. A kefe fogai között maradó hajszálakban előszeretettel telepednek meg a baktériumok és élesztőgombák, amelyeket fésülködéskor gyakorlatilag átviszünk a hajra.

A hajkefét hetente-kéthetente kell kitakarítani. Az első lépés az, hogy a hajszálakat kézzel kiszedjük belőle. A hajnak elég könnyen ki kell jönnie – bár igaz, minél régebben takarítottuk, ez annál nehezebb feladat lesz. A kefét be kell áztatni meleg vízbe, ehhez elegendő egy akkora tál, amelybe belefér. Egy kisebb mennyiségű mosogatószert vagy tisztítószert keverjünk el a vízben, és hagyjuk benne a kefe fejét ázni egy rövid ideig. Vigyázni kell, mert a fából készülteknek például egyáltalán nem tesz jót, ha áztatják. A rövid áztatás után egy kisebb kefével – ez lehet egy régi, már nem használt, de kimosott fogkefe vagy körömkefe is – át kell fésüllni a sörték közötti részeket, hogy minden kosztól megszabadítsuk. Ha ez készen van, akkor folyó víz alatt mossuk át, majd rázzuk ki belőle a vizet. Várjuk meg, amíg megszárad, és csak utána használjuk.

Ha fertőtleníteni is szeretnék, akkor tízperces előzetes áztatásra van szükség, a legjobb, ha a fejét ecetes vízben fertőtlenítjük. Egy pohár langyos vízhez egy fél pohár ecetet kell adni. Igaz, hogy csípős, erős illata van, de ez majd elillan, nem fog érződni a hajkefén. Az áztatás után jöhet a tisztítás, az öblítés, majd a szárítás ebben az esetben is.

Szabó Csilla

Fotó: Pixabay