2018.12.12. 22:22

Tisztes helytállás az élvonalbeli Budakalász ellen

Az év utolsó megmérettetése a CYEB Budakalász elleni Magyar Kupa meccs volt, Deáki István mindössze egy örömjátékot játszó felszabadult ETO-SZESE-t szeretett volna látni, ám csapatunk nem tudta hozni tudása legjavát.

A mérkőzés kezdődobása most a nézőké volt, hiszen a kórházban karácsonyozó beteg gyerekeknek szerveztünk plüss gyűjtést. A Lurkó Alapítványon keresztül juttatjuk el az adományokat a kórházba, hogy kellemesebb legyen az ünnepek kórházban való eltöltése.

A Magyar Kupa negyedik fordulójában tehát a Budakalász volt az Agrofeed ETO-SZESE vendége. Pulai remek védéseit követően Szabó szerezte meg az első gólt a második percben, azonban a vendég csapat a vártaknak megfelelően gyorsan válaszolni tudott, majd a hetedik percben már 1-3 volt az állás. Az akadozó támadó játéknak köszönhetően, 1-4-es állásnál Deáki mester időt is kért. A tizenötödik percre Paár már a második kiállítását is begyűjtötte és az ellenfél ezeket az emberelőnyöket kíméletlenül kihasználva már öt gólos előnyre tett szert. A 19.percben szép összjátékot követően csapatkapitányunk is a kapuba talált, így alakítva a meccset 4-9-re. Ezt követően a védekezésünk kezdett összeállni, így jöttek a gyors gólok Paár és Iváncsik is eredményes volt indításból. Az utolsó öt percbe lépve a vendégek megtartották öt gólos előnyüket (8-13). Az utolsó percben a mieink támadtak, azonban ebből a támadásból gól nem született, így maradt a 9-13-as félidei állás.

A második félidő öt vendég góllal indult, így a 35.percre már kilenc góllal vezetett a Budakalász. Czene egyéni akciójából szerezte a második félidőben az első gólunkat, melyet a frissen kapuba állt Nahaj ziccer védése követett. A második játékrészben is időt kellett kérnie Deáki Istvánnak, ezt követően a 45.percbe érve Szabó két villanásával jöttünk vissza hét gólra. A félidő további perceiben tartottuk a hét gólos különbséget, gyönyörű figurát követően kapuba talált Goór is (50.perc, 15-22). Az utolsó tíz percben, Sokoray és Győri-Dani is eredményes volt, 45.perc 17-23, majd Paár ismét parádésan juttatta a labdát a kapuba, 18-23. Az utolsó percben Nahaj ismét bravúros védést mutatott be, ezzel maradt az eredmény 18-23.

Agrofeed ETO-SZESE – CYEB Budakalász 18-23 /9-13/

Agrofeed ETO-SZESE: NAHAJ, Pulai, Szabó 4, Bella ,Sokoray 1, Győri-Dani 1, Goór 1, Iváncsik 1, Kovácsovics 1, Lakosy 1, CZENE 2, Schneider 1, Papp , Hollós, PAÁR 5, Pordán, Edző: Deáki István.

Deáki István: Nem hoztuk a tudásunk legjavát, de a körülmények miatt lehet, hogy az is kevés lett volna.

Forrás: etokc.hu

Fotó: Rózsa Tamás