2011.11.18. 10:07

Tisztes helytállás Portugáliában

Csupán kétgólos vereséget szenvedett a Rába ETO az UEFA Futsal Kupa lisszaboni elitkörében. A magyar bajnok nem játszott alárendelt szerepet a csoport legnagyobb esélyese ellen.

Nem kezdett rosszul az előző körben magabiztos győzelmet arató győri együttes, kiegyenlített első percek után azonban a Sporting birtokolta többet a labdát. Ennek ellenére mégsem játszott fölényben a hazai csapat. A győriek azonban elkerülhető gólokat kaptak, a 8. , a 10. és a 12. percben védelmi hibákat követően háromszor is megzörrent a magyar háló. Ezután vészkapus játékra váltott az ETO, ám nem sikerült a hátrányból faragni, így az első húsz perc után magabiztos, megérdemelt előnnyel vonulhatott pihenőre a portugál bajnok.
Szünet után a győriek csapatkapitánya, Al-Ioani révén gyorsan szépített az ETO. Felcsillant a remény, s ismét öt a négy elleni játékra váltottak a Rába-partiak. Hiába játszottak azonban emberelőnyben a győriek, és futsaloztak gyakorlatilag húsz percet a portugál térfélen, nem sikerült bevenni a hazai kaput, lefújásig megmaradt a kétgólos Sporting előny. Ugyan az ETO vereséget szenvedett, összességében tisztességesen hellytállt a láthatóan jobb játékerőt erőt képviselő és várhatóan a legjobb négy közé jutó portugál bajnok ellen.

A nap másik mérkőzésén az ETO ellen súlyos vereséget szenvedő grúz együttes legyőzte a román bajnokot: City’ US Tirgu Mures-Iberia Star Tbiliszi 3-7 (3-5).

A C csoport állása: 1. Sporting 6 pont, 2. Rába ETO 3 (10-5), 3. Tbiliszi 3 (9-12), 4. City’ US 0.