Tízet számolt ellenfelére a Rába ETO

2014.02.18. 09:51

A Magyar Kupában aratott fölényes győzelem után a bajnokságban is kiütötte a Rába ETO a Szeged csapatát, a zöld-fehérek 10-0-ra győztek a futsal NB I hétfő esti mérkőzésén.

A győrieknél nem játszhatott Balázs Zoltán, Peczár Csaba és Alvarito, a szegediek pedig erősebb összeállításban léptek pályára, mint a csütörtöki, 17-3-as hazai győzelemmel végződő kupameccsen. A vendégek az első félidőben tartották is magukat, kapusuk számos bravúrt bemutatott, a szünetben így még csak 3-0-át mutatott az eredményjelző. A második félidőben aztán a fáradó szegediek ellenállása egyre inkább megtört, a hazaiak sorra érték el a szebbnél szebb gólokat, Matkovics pedig lehúzta a rolót a győri kapuban. A végeredmény 10-0 lett a listavezető javára, a hazai győzelem ilyen különbséggel sem volt túlzó.

Rába ETO-UTC Futsal Team Szeged 10-0 (3-0)

Győr, NB I-es futsalmérkőzés, 200 néző. V.: Kovács G., Rózsa N.

Rába ETO: Matkovics – Lódi, Harnisch, Dróth, Juanra. Cs.: Bádrosi, Bognár, Gabio, Püspük, Carlinhos, Carlitos. Edző: David Madrid.

Szeged: Tombácz – Puskás, Hegyesi, Bilic, Juhász. Cs.: Bullás, Szentes Bíró. Edző: Brinszky Adrián.

Gólszerzők: Lódi (9., 22., 35.), Juanra (13., 25.), Fabio (14.), Püspök (26.), Carlitos (30., 34.), Bárdosi (36.).

David Madrid: – Nagyon elégedett vagyok a mérkőzéssel, különösen azzal, hogy ma nem kaptunk gólt. Gratulálok minden játékosomnak, mert nagyot is védekeztünk. Véleményem szerint nagy mérkőzést játszottunk, nagyon jó kombinációkkal, amit aztán sikerült gólokra váltani. A közönség számára is tetszetős találatokat szereztünk, csapatom jó irányban van ahhoz, hogy nagyon fontos szerepet játszon, amennyiben a sérüléseket elkerüljük. Ismét bebizonyítottuk, hogy csapatként is helytállunk annak ellenére, hogy három sérültünk is van, jól játszottunk, kompenzáltuk a hiányzókat.