2016.01.10. 10:00

Több mint 800 induló a Győr Openen

A Győr Open rövid idő alatt az egyik legnépszerűbb hazai úszóversennyé nőtte ki magát. Karácsonyt megelőzően az ötödik ilyen megmérettetésnek adott otthont az Aqua Sportcentrum, a résztvevők létszáma pedig ezúttal is rekordot döntött.

A verseny nem csak a magyar klubok között lett kedvelt viadal, a profi rendezésnek és az erős mezőnynek köszönhetően, a külföldi csapatok is sorban állnak azért, hogy tehetségeik indulhassanak. Ezúttal 10 ország 83 klubjából 807 versenyző 5 korosztályban mérte össze tudását a Győr SCITEC Openen, amely egyben olimpiai kvalifikációs verseny is volt.

A magyar válogatott számos tagja rajthoz állt, többek között az olimpiai bajnok Risztov Évát, Biczó Bencét, Gyurta Gergelyt, Kis Gergőt, Kozma Dominikot, Verrasztó Evelynt is láthatta a közönség. Mellettük persze a hazai csapat, a Győri Úszó SE legjobbjai is versenyeztek, Jakabos Zsuzsanna, Gyurinovics Fanni, Takács Krisztián és Balog Gábor is itt zárta az évet.

A versenyen közel 8000 rajtot bonyolított le a hazai rendezőgárda. Az éremtáblázaton a Kőbánya SC és az MTK mögött a Győri Úszó SE csapata szerezte a harmadik legtöbb érmet. Összességében ez remek teljesítménynek tekinthető, hiszen az egyesület Európa-bajnoki résztvevői, döntősei számára ez az esemény már csak levezetést jelentett.

Fotó: Marcali Gábor