2016.09.13. 06:11

Tóth Tamás bronzérmes 100 méter gyorson

Tóth Tamás bronzérmet nyert az S9-es sérültségi kategória 100 méteres gyorsúszó számában a riói paralimpia hétfői versenynapján. A szám másik magyarja, Sors Tamás hatodik lett a döntőben.

Tóth négy éve, Londonban két ezüstérmet is szerzett, az egyiket ebben a számban.

“Abszolút az volt a taktika, hogy kezdjek, amilyen gyorsan csak tudok, aztán utána reménykedjek, hogy nem előznek meg kettőnél többen” – nyilatkozott a Vasas Totó becenévre hallgató úszója, aki végtaghiánnyal született, a jobb kézfeje nem fejlődött ki. – Örülök ennek a bronzéremnek, az első 50 méterem pedig nagyon bíztató a keddi 50 méter gyors előtt.”

A 24 éves Tóth Tamás a magyar küldöttség hetedik érmét gyűjtötte be Rióban, három ezüst mellett ez a negyedik bronz.

MTI Fotó: Koszticsák Szilárd