2017.02.08. 19:03

Továbbra is hibátlan a címvédő Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 11 góllal legyőzte a Vác csapatát a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

A mezőny legeredményesebb játékosa a váciak jobbátlövője, Hámori Konszuéla volt hat góllal. A hazaiak közül a holland Yvette Broch ötször talált a kapuba.

A győriek 13 meccs után is hibátlan teljesítménnyel vezetik a tabellát.

Eredmény:

Győri Audi ETO KC – Ipress Center-Vác 33-22 (17-9)

A mérkőzést az ETO kezdte a Hársfalvi, Amorim, Groot, Mörk, Knedlikova, Elghaoui összeállításban, a kapuban pedig Kiss Éva. Az első gólt Knedlikova szerezte a jobb szélről az 1. percben. Az egyenlítő gólt Radosavljevic szerezte bal szélről. Elghaoui lőtte a második gólunkat, majd egy hosszabb gólszünet következett. Nagy lendülettel érkezett Nora Mörk és megszerezte csapatunk 3. gólját lerohanásból. Hámori betörés góljára Elghaoui azonnal válaszolt (4-2). Basic találatával 4-3-ra módosult a 8. percben az eredmény. Gyors ellentámadás végén Amorimtól kapott labdát értékesített Brooch. Helembai találatára azonnal reagált Amorim. (10. perc végén 6-4). Elghaoui 3. gólját lőtte a bal szélről a 11. perc végén. Do Nascimento betörésből szépített. Megnyílt a fal és két ember között betöréssel fejezte be a támadást Amorim, ezzel 8-5 lett az eredmény. Az első hétméterest Do Nascimento értékesítette a 15. percben (8-6). Az első két perces kiállítást Jana Knedlikova kapta a 16. percben. Emberhátrányból Hársfalvi labdát szerzett és gólt lőtt (9-6). Egy szép ejtést követően Do Nascimento góljával 9-7 lett az eredmény a 18. percben. Groot még ugyanebben a percben megszerezte csapatunk 10. gólját. Farkas Veronika talált be átlövésből Kiss Éva kapujába. Görbicz indítását Broch értékesítette. A 20. percben 11-8 volt az állás. Üres kapuba lőtte Broch a 12. győri találatot. Egy újabb gyors indítást követően Bódi is betalált a jobb szélről a 22. percben. Puhalák lőtte csapatunk 14. gólját a bal szélről (25. perc). Egy újabb szélső gól következett, Bódi találatával 15-8 az ETO-nak. Bódi újabb góljával már 16-8 lett az eredmény. Tomori sáncát követően Mörk indulásból lőtt a váciak kapujába. Több mint 10 perces gólcsendet követően Hámori állította be a félidő eredményét (17-9)

A második félidő első gólját rögtön az első támadásból Farkas érte el egy talajról történt átlövésből. Mörk betörésből szerzett találatot (18-10). Tomori bejátszását követően Broch megszerezte 4. gólját beállóból. Bódival történt szabálytalanságot követően Rabosavcsevicnek kellett 2 percre elhagynia a pályát. Tomori Zsuzsi kihasználva az emberelőnyt megszerezte csapatunk 20. gólját, ezzel az 5. percben 20-10 az állás. Rabosavcsevic bal szélről lőtte csapata 11. gólját. Broch 5. gólját lerohanásból szerezte. Helembai a 7. percben szerzett találatára Tomori válaszolt úgy, hogy közben Hámorit is kiállították róla. A csapatkapitány Görbicz Anita üres kapuba lőtt találatával már 23-12 lett az eredmény a II. félidő 10. percében. Puhalák szép ejtését egy Elghaoui gól követte. A 12. percben váciak időkérésénél 25-12-t mutatott az eredményjelző. Rabosavcsevic bal szélről lőtt góljára Bódi válaszolt a jobb szélről. Sonja Basic átlövés góljával 26-14 lett az eredmény. Görbicz 7 m-ből lőtt gólt. A 16. percben Vukceviv indításból volt eredményes. Egy újabb szélső gólt jegyezhettünk fel Knedlikova neve mellé, majd Basic lőtt betörésből. Rabosavcsevic a 19. percben lőtt találatával 29-18 lett az állás. Hámori újabb találatával 29-19. A 30. találatot a 22. percben Groot érte el. Az utolsó 10 percben a fiatalok, így Hudák, Varga és Pál is játéklehetőséget kaptak. Amorim 7 m-sét Groot értékesítette. Beállóból Hámori volt eredményes a 26. percben, ezzel 31-20 volt az eredmény. Jana Knedlikova labdát szerzett és a félpályáról üres kapuba talált. (32-20) Hámori góljára az ifista korú Pál Tamara válaszolt a 28. percben. Knedlikova 7 m-t harcolt ki, amit Amorim a kapufára lőtt. A váciak és egyben a mérkőzés utolsó találatát Donascimento érte el a jobb szélről. Ezzel a mérkőzés végeredménye 33-22 lett az ETO javára.

Mestermérleg

Szilágyi Zoltán: Megérdemelt arányban gyertek a hazaiak. Próbáltuk lassítani játékukat, ami többé kevésbé sikerült. A második félidőben voltak biztató jelek játékunkban, amiből tudunk tovább építkezni a továbbiakat illetően.

Ambros Martín: Gratulálok az ellenfélnek, nagyon nagyot küzdöttek, ami nekünk most kifejezetten jól jött. Örülök a győzelemben egy ilyen nehéz szériában, amikor egy hét alatt gyakorlatilag három megmérettetésünk van. Ami szintén öröm számomra, hogy új taktikai elemet, egy új védekezési formulát sikeres ki tudtunk próbálni. Megyünk tovább, dolgozunk tovább és készülünk a hétvégére.

Do Nascimento: Igyekeztünk végig küzdeni, és megnehezíteni a Győr dolgát. Jó, küzdős meccset tudtunk játszani. További sok sikert kívánok a Győrnek.

Kis Évi: Jó kis meccset játszottunk. Mindenki kapott játéklehetőséget. Új taktikai elemeket is ki tudtunk próbálni éles, meccsszituációban.

Forrás: gyorietokc.hu