Trajkovic feje jelentette a különbséget

2013.03.09. 21:15

Visszafogott játékkal és két fejes góllal győzte le az ETO a sereghajtó Siófokot, továbbra is biztosan vezeti a bajnokságot.

A listavezető Győri ETO FC, ha a vártnál nehezebben is, de 2–1-re legyőzte a sereghajtó Siófok együttesét az NB I 19. fordulójában, így megőrizte kilencpontos előnyét közvetlen üldözőivel szemben és tizennyolc mérkőzésesre növelte a második forduló óta tartó veretlenségi sorozatát a jelenlegi bajnoki szezonban.

A szombat fél héttől, a győri ETO Parkban megrendezett mérkőzésre a pénteki nőnap alkalmából a hölgyek ingyen juthattak belépőhöz, de nem ez volt az egyetlen ünnepi esemény a találkozót megelőzően: az 50 évvel ezelőtt az ETO színeiben bajnoki győzelmet ünneplő Tóth Lászlót 75. születésnapja alkalmából köszöntötte a szintén szülinapos Pátkai Máté.

Az ETO-ból ezúttal sérülés miatt hiányzott Koltai Tamás és Nemanja Andric is, előbbi pótlását Pintér Attila, a győriek vezetőedzője a januárban igazolt, régi-új észt légiós, az előző fordulóban a Kaposvár otthonában győztes gólt szerző Tarmo Kink kezdőcsapatba nevezésével oldotta meg. Horváth Károly, a Siófok mestere egy bátor csapatot ígért a mérkőzést megelőzően, s tervei érvényesültek is, egészen az első bekapott gólig. Mindkét együttes dolgozott ki lehetőségeket a kilencven perc során, végül Nikola Trajkovic feje jelentette a különbséget ma este a két csapat között.

Az ETO nagy rohamokkal kezdte a meccset, a Siófok becsületesen tette a dolgát, már a hazai térfélen is letámadt, megakadályozva ezzel a zöld-fehérek támadásépítéseit. Az első húsz percben Lipták és Trajkovic felsőlécről kipattanó fejese okozott veszélyt a vendégek kapujára, de Windenecker József révén akár a Siófok is megszerezhette volna a vezetést.

Mikor már szaporodtak az elégedetlen nézőtéri bekiabálások, a Győr ma este legaktívabb játékosa, Nikola Trajkovic megszerzte a vezetést az ETO-nak, Marek Strestík baloldali beadása és egy precízen kivitelezett búvárfejest követően. 1–0

A második félidőre a Siófoknak változtatnia kellett a pontszerzés érdekében, de továbbra is a Győr diktálta az iramot, még ha nem is túl nagyot. A hazaiak higgadtan őrizték előnyüket, mire a 61. percben – ismét egy szemre is tetszetős összjáték után – Trajkovic közvetlen közelről fejelt góljával megduplázta előnyét az ETO és saját maga góljainak számát. 2–0 Ekkor úgy tűnt, végleg eldőlt a mérkőzés, a hazaiak meg is nyugodtak, de a hősiesen küzdő Siófok izgalmassá tudta tenni a végjátékot. Alig telt el négy perc Trajkovic második találata után, Máté János egy tizenhatosn belül fejpárbajt követően kilőtte Stevanovic kapujának jobb oldalát. 2–1

A 70. percben egy távoli lövéssel ismét Windenecker veszélyeztetett, de ezt követően már nem forgott veszélyben a hazai kapu. A Siófok egy kis szerencsével akár pontot is rabolhatott volna a 60%-on pörgő listavezető otthonából, de összességében így is kontrolálta a találkozót a Győr és megérdemelten gyűjtött be újabb három pontot, így megerősítette vezető pozícióját (a második MTK-val szemben továbbra is kilenc pont az előny) a bajnoki táblázat élén.